Cormier w lipcu pokonał Stipe Miocicia i odebrał mu pas kategorii ciężkiej. Wcześniej był czempionem dywizji półciężkiej, więc stał się drugim w historii zawodnikiem, który posiadał dwa pasy UFC w jednym czasie (pierwszym był Conor McGregor). Już 4 listopada będzie po raz pierwszy bronił mistrzostwa kategorii do 265 funtów. Rywalem "DC" będzie Derrick Lewis (21-5, 1 NC, 18 KO, 1 SUB).

Mistrz dwóch najcięższych kategorii cały czas nie zaprzecza, że wróci do kategorii półciężkiej. W rozmowie z Arielem Helwanim Cormier przyznał, iż jest jeden warunek jego zejścia do dywizji niżej.

- Wrócę do 205 funtów wyłącznie na walkę z Jonesem. To jedyna osoba, dla której wrócę. Jeżeli Gustafsson z nim wygra, to kategoria półciężka nie będzie dla mnie już ważna - powiedział "DC".

Jones z Gustafssonem zmierzy się na 29 grudnia na gali UFC 232. Dla "Bonesa" będzie to powrót po zawieszeniu spowodowanym wykryciem w jego organizmie niedozwolonych środków. Pierwsza walka obu panów miała miejsce w 2013 roku, Jones wygrał przez decyzję.

Cormier z Jonesem mierzyli się już dwukrotnie. Najpierw w 2015 roku "Bones" zwyciężył przez decyzję. Dwa lata później ich rewanżowe starcie zostało uznane za "No contest" właśnie z powodu wpadki dopingowej Jonesa.

Transmisje gal UFC na sportowych kanałach Polsatu.