Piłkarze Borussii przeżyli chwilę grozy! Ich samolot nie mógł wylądować

Piłka nożna

Do niecodziennej sytuacji doszło nad lotniskiem w Madrycie. Samolot z piłkarzami Borussii Dortmund krążył 30 minut nad lotniskiem. Przy pierwszej próbie lądowania maszyna niespodziewanie odeszła na drugi krąg.

W poniedziałek po południu drużyna Łukasza Piszczka udała się w podróż do Madrytu na mecz z Atletico w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Samolot z piłkarzami BVB schodził do lądowania na lotnisko w Madrycie. Piloci zwolnili pracę silnika, wysunęli podwozie i przygotowywali się do posadzenia maszyny na pasie lotniska. W nieoczekiwanym momencie samolot zawrotnie przyśpieszył i wzbił się w powietrze. Prędkość wbiła pasażerów w siedzenia.

Samolot krążył nad Madrytem przez około 30 minut. Chwilę po nieoczekiwanym manewrze pilot wytłumaczył sytuację. W trakcie lądowania na pasie znajdował się inny samolot, który wskutek awarii nie mógł zjechać na boczny tor. Pracownicy lotniska potrzebowali pół godziny, by przywrócić ruch lotniczy do normy. Ostatecznie samolot z piłkarzami Borussii bezpiecznie wylądował w stolicy Hiszpanii.

Cała podróż również nie należała do przyjemnych. Piłkarze oraz załoga skarżyli się na liczne turbulencje podczas lotu. W swoim życiu doświadczyłem gorsze loty, ale oczywiście takie sytuację nigdy nie są przyjemne – powiedział chwilę po lądowaniu dyrektor BVB Michael Zorc.

W pierwszym spotkaniu tych drużyn wygrała Borussia aż 4:0. Wicemistrzowie Niemiec wykazali się wtedy zabójczą skutecznością. W rewanżowym spotkaniu piłkarze Diego Simeone z pewnością będą chcieli zmyć plamę z poprzedniego starcia. 

 

Transmisja spotkania Atletico Madryt - Borussia Dortmund we wtorek od godziny 20:14 na kanale Polsatu Sport Premium 3.

 

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie