Legendarny zawodnik MMA został twarzą rozgrywek esportowych

E-sport
Legendarny zawodnik MMA został twarzą rozgrywek esportowych
fot. Youtube.com

Singapurska organizacja sportów walki ONE Championship powołała do życia ligę esportową One eSports. Głównym ambasadorem rozgrywek został gwiazdor światowego MMA - Demetrious Johnson (27-3, 5 KO, 11 SUB), który znany jest również z upodobania do sportu elektronicznego. Wcześniej "Mighty Mouse" związał się kontraktem z samą organizacją.

Azjatycka organizacja wszechstylowej walki wręcz ONE Championship powołała do życia własną ligę esportową, w ramach której gracze rywalizować będą w co najmniej kilka tytułów. Wydarzenia esportowe mają zas w zamierzeniu towarzyszyć galom MMA, które będą odbywały się w 2019 roku - harmonogram przewiduje 30 gal w miastach takich jak: Singapur, Bangkok, Tokio, Seul, Dżakarta, Szanghaj, Pekin, Manila, Kuala Lumpur czy Ho Chi Minh (dawniej Sajgon).

 

W dodatku organizacja poinformowała, że będzie produkowała treść specjalnie dla fanów esportu - będą to programy rozrywkowe, dokumenty, streamy, cotygodniowe magazyny, skróty spotkań czy też video blogi. Głównym ambasadorem przedsięwzięcia został zaś Demetrious Johnson, którego pasją od wielu lat jest gra na komputerze oraz streamowanie swoich wirtualnych poczynań za pośrednictwem platformy Twitch. Zawodnik często dzieli się swoimi wrażeniami z gry w takie produkcje jak PUBG, UFC 3 czy Counter-Strike: Global Offensive.

 

"Mighty Mouse" był pierwszym mistrzem wagi muszej w największej amerykańskiej organizacji Ultimate Fighting Championship. Co więcej, tytuł ten dzierżył nieprzerwanie przez sześć lat, broniąc go aż jedenaście razy, co czyni go rekordzistą spośród wszystkich mistrzów MMA w historii. 4 sierpnia 2018 w atmosferze sensacji przegrał jednak niejednogłośnie na punkty z Henrym Cejudo (13-2, 5 KO) i utracił tytuł.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie