Puchar CEV: Awans Indykpolu AZS Olsztyn

W rewanżowym meczu 1/32 finału Pucharu CEV siatkarze Hurrikaani Loimaa przegrali z Indykpolem AZS Olsztyn 1:3. W pierwszym spotkaniu również górą byli olsztynianie (3:0) i to oni zagrają w kolejnej rundzie.

Pierwszy set to zdecydowane zwycięstwo olsztynian, którzy prezentowali się skutecznie w ataku i wykorzystali problemy gospodarzy na przyjęciu. Wynik na 17:25 ustalił Mateusz Kańczok. W drugiej partii nastąpiło załamanie gry siatkarzy Indykpolu AZS, którzy popełniali proste błędy. Dobrze grający gospodarze wygrali 25:17.

W trzecim secie przyjezdni odzyskali inicjatywę i znów wygrali pewnie (17:25), zapewniając sobie w ten sposób awans do kolejnej rundy. Czwarta odsłona miała w tej sytuacji charakter towarzyski, a olsztynianie znów byli górą (20:25).

Najwięcej punktów: Antti Ropponen (14), Tomi Rumpunen (13), Matti Oivanen (11), Tapio Toiviainen (10) – Hurrikaani; Jan Hadrava (15), Sebastian Warda (13), Mateusz Kańczok (12), Paweł Pietraszko (11) – Indykpol AZS.

W 1/16 finału siatkarze Indykpolu AZS zmierzą się z przegranym z pary United Volleys Frankfurt – PAOK Saloniki w eliminacjach do Ligi Mistrzów.

Hurrikaani Loimaa – Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (17:25, 25:17, 17:25, 20:25)