Siódma kolejka przyniosła nam kilka niespodziewanych rozstrzygnięć. Największą niespodzianką z pewnością było zwycięstwo 3:0 Aluronu Virtu Warty Zawiercie z naszpikowaną gwiazdami Stocznią Szczecin. Wynik może wskazywać na gładki przebieg spotkania. Zawiercianie w każdym z setów musieli jednak walczyć o triumf do ostatniej piłki.

 

Bardzo dobrze zaprezentowała się Asseco Resovia Rzeszów w starciu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Mimo, że było to spotkanie pierwszej i ostatniej drużyny PlusLigi i ekipa z Podkarpacia przegrywała już 0:2 zdołała podnieść się i doprowadzić do tie-breaka. Tam jednak lepsi okazali się wicemistrzowie Polski.

 

W ostatnim meczu kolejki Cerrad Czarni Radom - GKS Katowice można było spodziewać się nieco więcej walki. Podopieczni trenera Roberta Prygla błyskawicznie rozprawili się z rywalami. Zwycięstwo gospodarzy 3:0 było jedynym rezultatem, który zgodnie przewidzieli obaj eksperci w cyklu "Prawda siatki". W pozostałych starciach typowali inne wyniki.

 

Lepa poprawnie wytypował też rozstrzygnięcia meczów Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk i MKS Będzin - ONICO Warszawa. Mielewski natomiast prawidłowo wytypował rezultat starcia Cuprum Lubin - PGE Skra Bełchatów.

 

Rywalizacja naszych ekspertów zakończyła się zatem zwycięstwem Marcina Lepy. Rewanż przed następną kolejką!

 

Typy Marcina Lepy i Jerzego Mielewskiego na mecze siódmej kolejki:

 

Indykpol AZS Olsztyn - Chemik Bydgoszcz 3:0
Mielewski: 3:1
Lepa: 3:2

 

Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk 3:0
Mielewski: 3:1
Lepa: 3:0


Asseco Resovia Rzeszów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3
Mielewski: 1:3
Lepa: 0:3


Cuprum Lubin - PGE Skra Bełchatów 0:3
Mielewski: 0:3
Lepa: 1:3


MKS Będzin - ONICO Warszawa 1:3
Mielewski: 2:3
Lepa: 1:3


Aluron Virtu Warta Zawiercie - Stocznia Szczecin 3:0
Mielewski: 0:3
Lepa: 0:3


Cerrad Czarni Radom - GKS Katowice 3:0 
Mielewski: 3:0
Lepa: 3:0

 

Więcej w odcinku Prawdy Siatki.