Plebiscyt PS na Najlepszego Sportowca Roku. Transmisja konferencji w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl

Inne
Plebiscyt PS na Najlepszego Sportowca Roku. Transmisja konferencji w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl
fot. Polsat Sport

Podczas czwartkowej konferencji prasowej w nowym studiu Polsatu w Warszawie zainaugurowany zostanie 84. Plebiscyt Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Polski w 2018 roku. Poznamy nazwiska 20 kandydatów do tego prestiżowego tytułu. Kto nim zostanie zdecydują czytelnicy PS oraz widzowie Telewizji Polsat, która - tak jak przed rokiem - jest partnerem telewizyjnym Plebiscytu. Transmisja konferencji w Polsacie Sport oraz na Polsatsport.pl od godziny 13.00.

Głosowanie rozpocznie się już w czwartek 22 listopada na stronach internetowych przegladsportowy.pl oraz polsatsport.pl. Od piątku 23 listopada głosować będzie można także za pomocą tradycyjnych kuponów, które codziennie będą drukowane w Przeglądzie Sportowym. 

 

Najlepszego Sportowca Roku 2018 oraz pozostałych laureatów Plebiscytu poznamy 5 stycznia 2019 roku podczas uroczystej Gali Mistrzów Sportu.

 

Idea Plebiscytu narodziła się w 1926 roku. Z inicjatywy Kazimierza Wierzyńskiego, współtwórcy legendarnej grupy poetyckiej "Skamander" i ówczesnego redaktora naczelnego Przeglądu Sportowego postanowiono, by w głosowaniu czytelników corocznie wyłaniać dziesięciu najpopularniejszych i najlepszych sportowców naszego kraju. Najlepszy z tego grona otrzymywał miano Sportowca Roku.  

 

Pierwsza edycja konkursu została przeprowadzona w 1926, a wygrał ją Wacław Kuchar, sportowiec wszechstronny, uprawiający lekką atletykę, piłkę nożną, hokej na lodzie i łyżwiarstwo szybkie. Był wielokrotnym mistrzem Polski i reprezentantem kraju we wszystkich wymienionych dyscyplinach.

 

Wśród zwycięzców Plebiscytu znajdują się legendarni polscy atleci tworzący historię światowego sportu. Przed II Wojną Światową byli to m.in. Halina Konopacka, Jadwiga Jędrzejowska, Janusz Kusociński czy Stanisław Marusarz. Po wojnie Irena Szewińska, Janusz Sidło, Ryszard Szurkowski, Władysław Kozakiewicz czy Zbigniew Boniek. Z pierwszego miejsca w głosowaniu kibiców cieszyli się także Otylia Jędrzejczak, Adam Małysz, Kamil Stoch, Robert Lewandowski, Anita Włodarczyk oraz Justyna Kowalczyk, która jest rekordzistka pod względem liczby zwycięstw w Plebiscycie. Wygrywała go aż pięć razy w latach 2009 - 2013.

 

Plebiscyt Przeglądu Sportowego jest drugim najstarszym tego typu konkursem na świecie. Rok wcześniej, plebiscycie na najlepszego sportowca roku w Szwecji zorganizowała Svenska Dagbladets guldmedalj. 

 

W 2017 roku tytuł Najlepszego Sportowca Polski zdobył skoczek narciarski Kamil Stoch.

 

Transmisja konferencji prasowej inaugurującej 84. Plebiscyt PS na Najlepszego Sportowca Polski w 2018 roku od godziny 13.00 w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl. Poprowadzą ją dyrektor programowy segmentu sportowego RAS Polska Michał Pol oraz dziennikarka Polsatu Paulina Chylewska.

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze