Siatkarze z Radomia zapłacą karę za... każdy dzień przeziębienia!

Siatkówka
Siatkarze z Radomia zapłacą karę za... każdy dzień przeziębienia!
fot. Cyfrasport

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom otrzymali dodatkową motywację, by lepiej dbać o swoje zdrowie – za każdy dzień przeziębienia zapłacą 1% z kontraktu! – Muszą nauczyć się profesjonalizmu. W tym roku od początku wszyscy są zdrowiutcy – powiedział trener Robert Prygiel.

Szkoleniowiec Cerrad Czarnych uważa, że zapis, który pojawił się w umowach od początku obecnego sezonu, przynosi efekty.

 

– W tym roku wprowadziliśmy taki system, który bardzo nam pomógł. Za każdy dzień przeziębienia zawodnicy płacą 1% z kontraktu i nikt nie jest chory. Sam wiem, jak to jest. Przeziębienia biorą się zwykle z tego, że zawodnik szybko wylatuje po treningu, często nie zakłada czapki po wzięciu prysznica. Tak więc oni muszą nauczyć się profesjonalizmu. W tym roku od początku wszyscy są zdrowiutcy i jestem przekonany, że ten system sprawi, że w tym roku nikt nie zachoruje, przynajmniej z powodów takich jak przeziębienie, kaszel, katar, które spowodowane są niewłaściwym prowadzeniem się zawodnika – powiedział Prygiel na konferencji prasowej przed meczem z MKS Będzin.

 

– Trzeba się nauczyć, że jeśli po treningu korzysta się z prysznica – a mam nadzieję, że wszyscy korzystają – to suszarka kosztuje 30 złotych i można sobie zostać dziesięć minut dłużej w szatni i wysuszyć włosy, a nie pędzić od razu na spotkanie z kolegą lub koleżanką – dodał trener radomian.

 

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli PlusLigi. W 9. kolejce spotkań zagrają w piątek 23 listopada, we własnej hali z MKS Będzin (transmisja – Polsat Sport).

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie