Boniek o losowaniu ME U-21: Nie chcieliśmy trafić na Włochów

Piłka nożna

W piątek odbyło się niezbyt szczęśliwe dla młodzieżowej reprezentacji Polski losowanie grup mistrzostw Europy U-21. Niezbyt szczęśliwe, ponieważ podopieczni Czesława Michniewicza trafili do niezwykle silnej grupy, w której zmierzą się z Włochami, Hiszpanami i Belgami.

W cyklu Romana Kołtonia pt. "Prawda Futbolu" prezes PZPN Zbigniew Boniek przyznał, że młodzi "Biało-Czerwoni" nie chcieli trafić na Włochów i Belgów, jednak powodem było coś innego niż ich jakość sportowa.

 

- Wyniki losowania bardzo mi się podobają, bo ogólnie jeśli chodzi o losowania, to nigdy nie można się nastawiać, że trafi się na najsłabszych czy średnich przeciwników. Pierwszy mecz zagramy z Belgią i nie możemy kalkulować, ponieważ z Portugalią też mieliśmy teoretycznie przegrać, a jednak daliśmy sobie radę. Muszę przyznać, że nasza grupa jest bardzo silna i trochę szkoda, że znowu będziemy musieli męczyć się z Włochami. Poza tym nie chcieliśmy grać akurat z "Azzurrinimi" oraz Belgami, ponieważ mieliśmy już z nimi dogadane mecze towarzyskie i teraz będziemy musieli znaleźć kogoś na ich miejsce - powiedział Boniek.

 

Zarówno młodzi Włosi jak i Belgowie prezentują się niezwykle silnie na papierze.

 

- Sprawdziłem wycenę wszystkich reprezentacji naszej grupy. W przypadku Hiszpanów wygląda to szokująco, ponieważ średnio za jednego piłkarza tej reprezentacji trzeba zapłacić 13 mln euro. Oczywiście jest tam Mikel Oyarzabal z Realu Sociedad, wyceniany na 35 mln euro oraz rywal Piotra Zielińskiego Fabian Ruiz - warty 22 mln euro. W przypadku Włochów średnia wartość jednego piłkarza wynosi 6,5 mln euro. Najgorzej w naszej grupie wypadają Belgowie (średnia wycena - 2 mln euro), u których najwięcej warty jest Siebe Schrijvers (3,5 mln euro). Klejnotem w naszej koronie jest zaś Dawid Kownacki, za którego potencjalny nabywca będzie musiał zapłacić około 6,5 mln euro. Średnia wycena jednego "Biało-Czerwonego" wynosi zaś 2,3 mln euro - powiedział Kołtoń.

 

W załączonym materiale wideo fragment cyklu "Prawda Futbolu". Wszystkie odcinki cyklu dostępne na oficjalnym kanale Youtube pod tym LINKIEM.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze