Dla Hollowaya będzie to pierwsza walka od roku. W grudniu 2017 roku drugi raz z rzędu pokonał Jose Aldo. W lipcu, na UFC 226 miał bronić pasa kategorii piórkowej, jednak z powodu kontuzji wypadł z karty. Jego rywalem miał być właśnie Ortega, który ostatni raz pojedynkował się w marcu. Jako pierwszy w historii pokonał przed czasem Frankiego Edgara. Starcie Holloway - Ortega będzie głównym daniem gali UFC 231. Obecny mistrz jest niepokonany od 12 starć, jego rywal jeszcze nigdy nie wychodził z oktagonu pokonany.

Podczas treningu medialnego obaj zawodnicy zaprezentowali swoje umiejętności. Wrażenie na fanach zrobiły zapewne genialne umiejętności parterowe Ortegi, który trenował m.in. ze swoim bratem. Show skradł jednak ktoś inny, a mianowicie 6-letni syn Hollowaya. Chłopiec wszedł na scenę i zaprezentował umiejętności taneczne.

- Brakowało mi go. Nie widziałem go od kilku tygodni. Przyszedł na trening medialny i porwał publikę. Co więcej trenuje taniec dopiero od roku - powiedział o synu obecny mistrz.Podczas treningu medialnego nie zabrakło również Joanny Jędrzejczyk (15-2, 4 KO, 1 SUB). Polka podczas gali zmierzy się z Valentiną Shevchenko (15-3, 4 KO, 7 SUB), a stawką pojedynku będzie pas kategorii muszej.

Transmisja gali UFC 231 w nocy z soboty na niedzielę od godziny 4:00 w Polsacie Sport! Studio wprowadzające do wydarzenia rozpoczynamy od godziny 3:00.