Szalona końcówka w Serie A! Dwie czerwone kartki i wyrównanie w dziewiątkę (WIDEO)

Niezwykle ciekawie było w Cagliari, gdzie w sobotę gospodarze zmierzyli się z AS Roma. Goście prowadzili 2:0 i byli o krok od trzech punktów, jednak niesamowite wydarzenia w końcówce pozbawiły ich dwóch oczek.

Cagliari przegrywało z Romą 0:2 po golach Bryana Cristante i Aleksandara Kolarova jeszcze w pierwszej połowie. Goście pewnie zmierzali po trzy punkty, jednak końcówka należała do zespołu z dolnej części tabeli.

W 84. minucie gola kontaktowego strzelił Artur Ionita i goście rozpoczęli murowanie własnej bramki. Uśmiechnęło się do nich szczęście: w jednej z ostatnich akcji meczu Paolo Farago nie wykorzystał doskonałej okazji, taranując broniącego Robina Olsena.

W tej sytuacji sędzia spotkania dość nieoczekiwanie pokazał czerwone kartki duetowi obrońców gospodarzy: Darijo Srnie i Luce Ceppitelliemu. Gdy wydawało się, że za chwilę spotkanie zostanie zakończone, do siatki Olsena mimo gry w dziewiątkę trafił Marco Sau. Włoski napastnik wykorzystał poważny błąd Federico Fazio i wyrównał.

Fragmenty szalonej końcówki w załączonym materiale wideo (zdjęcia: Eleven Sports).