De Giorgi żegna się z Jastrzębskim Węglem

Siatkówka
De Giorgi żegna się z Jastrzębskim Węglem
fot. Cyfrasport

Trener Ferdinando De Giorgi po niespełna roku pracy żegna się z występującym w ekstraklasie siatkarzy Jastrzębskim Węglem, w związku z otrzymaniem propozycji przejęcia włoskiego zespołu Cucine Lube Civitanova.

„Trener zwrócił się z prośbą o rozwiązanie kontraktu, który miał obowiązywać do końca kolejnego sezonu. O powody nie pytałem, bo znałęm je z przecieków medialnych. Moja filozofia jest taka, że współpracuję tylko z ludźmi, którzy tego chcą. Przyznaję, że byłem zaskoczony prośbą szkoleniowca, bo wiązaliśmy z nim długofalowe plany” – powiedział prezes klubu Adam Gorol.

 

Dodał, że rozstanie z „Fefe” będzie możliwe po zatrudnieniu jego następcy, co potrwa kilka dni. - Jesteśmy w środku sezonu i znalezienie bardzo dobrego szkoleniowca w tym momencie nie jest sprawą łatwą. Pojawiło się jednak "światełko w tunelu" i mam nadzieję, że szybko sprawa zostanie załatwiona – dodał prezes.

 

De Giorgi w styczniu zastąpił australijskiego szkoleniowca Marka Lebedewa, z którym klub się rozstał z powodu „braku zadowalającego poziomu sportowego drużyny". Włoch w 2017 r. przez pięć miesięcy był selekcjonerem reprezentacji Polski, a w ostatnich dwóch sezonach wywalczył mistrzostwo Polski z Zaksą Kędzierzyn-Koźle.

 

Miniony sezon śląska ekipa zakończyła na piątym miejscu, teraz ma walczyć o medal. Latem klub wymienił dziewięciu zawodników. Transferowym hitem było ściągnięcie z tureckiego Ziraat Bankasi Ankara Dawida Konarskiego, reprezentacyjnego atakującego, mistrza świata z 2014 i 2018. Nowymi przyjmującymi zostali reprezentanci Niemiec Christian Fromm (Arkas Izmir) i Francji Julien Lyneel (Fundan University Szanghaj).

 

W środę jastrzębianie grają na wyjeździe z Cuprum Lubin i to może być pożegnalny mecz ich trenera.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze