#7Strefa o ONICO: Brak medalu będzie porażką

Siatkówka

Ekipa ONICO Warszawa po pozyskaniu Bartosza Kurka i Nikołaja Penczewa ze Stoczni Szczecin z urzędu stała się jednym z kandydatów do walki o medale PlusLigi. Nastroje w magazynie #7Strefa starał się tonować prezes stołecznego klubu, Piotr Gacek.

Warszawianie od początku tego sezonu spisują się bardzo dobrze i plasują się w czubie tabeli. Zdaniem wielu ekspertów, po ostatnich transferach ONICO powinno walczyć o medale. - Myślę, że brak medalu byłby porażką w tym składzie. Ten zespół jest gotowy, aby w tej lidze bić się o medal - przyznał prowadzący studio Jerzy Mielewski.

 

- Cele się nie zmieniły. Plan minimum to play-offy. Jako zawodnik wielokrotnie zapowiadałem wygrane mecze, w których okazywałem się najsłabszym punktem swojego zespołu, więc jestem naprawdę ostrożny w tego typu deklaracjach. Znam wartość tej drużyny i sami sobie powoli będziemy wyznaczać coraz wyższe cele - stwierdził Piotr Gacek, prezes klubu.

 

Sternik ONICO Warszawa zdaje sobie sprawę, że wzmocnienia dokonane przez klub powodują, że apetyty wśród kibiców rosną. - Jasną rzeczą jest, że postać Bartka Kurka oraz Nikołaja Penczewa wzmocni nas na tyle, że jesteśmy brani pod uwagę w roli faworytów do walki o strefę medalową. Oczywiście nie będę mówił, że zawieszamy już medale na szyi, ale znamy wartość tej drużyny i wiemy o co możemy powalczyć - rzekł były libero naszej reprezentacji.

 

Gacek pozostaje nadal w przekonaniu w sprawie aspiracji ONICO Warszawa na ten sezon, ale nieco pod wpływem Mielewskiego i eksperta Wojciecha Drzyzgi stwierdził, że... - Przed sezonem naszym celem była faza play-off i walka o jak najwyższe cele. Teraz faza play-off to jest już obowiązek - zaznaczył.

 

Cała rozmowa w załączony materiale wideo.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze