Żaliński: Za wcześnie nas skreślono

Siatkówka
Żaliński: Za wcześnie nas skreślono
fot. PAP

Po dwóch kolejnych porażkach w ekstraklasie Cerrad Czarni pokonali w Gdańsku Trefl 3:0 (25:23, 25:20, 25:18). - To dla nas bardzo ważne zwycięstwo. Pokazaliśmy, że potrafimy grać w siatkówkę i że za wcześnie nas skreślono – mówił przyjmujący radomian Wojciech Żaliński.

- Może z perspektywy ostatniego seta wyglądało, że odnieśliśmy łatwe zwycięstwo, ale aż tak prosto nie było. W pierwszej partii przegrywaliśmy 20:22 i gdyby nie centymetrowy błąd przejścia Maćka Muzaja, mecz mógł się inaczej ułożyć. My graliśmy jednak równo przez całe spotkanie, odniosłem natomiast wrażenie, że gospodarze z seta na set spisywali się słabiej – ocenił Żaliński.

 

Do Gdańska zawodnicy Cerrad Czarnych przyjechali po dwóch porażkach - 1:3 w Bełchatowie z PGE Skrą, a następnie u siebie 0:3 z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Wcześniej jednak wygrali siedem spotkań z rzędów.

 

- To dla nas bardzo ważne zwycięstwo, bo po tych porażkach większość nas już skreśliła. Moim zdaniem zdecydowanie za szybko. Może niektórzy mieli za duże wobec nas oczekiwania? Nasz sufit nie jest zawieszony tak wysoko, jak ostatnich rywali, bo zmierzyliśmy się przecież z mistrzem i wicemistrzem Polski, ale w meczu z Treflem pokazaliśmy, że potrafimy grać w siatkówkę – dodał Żaliński.

 

Radomianie wygrali ósme spotkanie w sezonie, a siódme w stosunku 3:0. Spory udział w tej wygranej miał właśnie 30-letni przyjmujący, który zapisał na koncie 12 punktów, z czego cztery po asach serwisowych. Z kolei bezpośrednio z zagrywki gdańszczanie zdobyli tylko trzy punkty.

 

- Zapewniam, że to nie był mój dzień na zagrywce, a w moich serwisach było dużo przypadku – powiedział.

 

Kolejny ligowy mecz podopieczni trenera Roberta Prygiela rozegrają w czwartek, kiedy podejmą Asseco Resovię Rzeszów.

 

- To bardzo utytułowany zespół, ale w tym sezonie znajduje się na innym biegunie niż my. Nie ma co ukrywać, jesteśmy faworytem i postaramy się wygrać za trzy punkty. To zwycięstwo może nam zapewnić po pierwszej części sezonu zasadniczego drugą lokatę – podsumował Żaliński.

 

Wyraźny kryzys dotknął natomiast gdańszczan, którzy w sześciu ostatnich meczach doznali pięciu porażek.

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie