LSK: Pogrom na Podpromiu

Siatkarki Developres SkyRes Rzeszów rozgromiły BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:0 w spotkaniu kończącym 10. kolejkę LSK. Był to jeden z najbardziej jednostronnych meczów obecnego sezonu.

Siatkarki z Bielska-Białej w żadnym z setów nie zdołały nawiązać walki z rywalkami. W pierwszym siatkarki Developres SkyRes wypracowały sobie znaczącą przewagę po trzech punktowych zagrywkach Kamili Witkowskiej (11:3), wkrótce różnica wynosiła już dziesięć oczek (14:4), a w dalszej części seta oglądaliśmy kolejne serie gospodyń. Partię, kolejnym asem, zakończyła Witkowska (25:11).

Druga odsłona miała podobny przebieg i zakończyła się identycznym rezultatem. Z jedenastu punktów, przyjezdne wywalczyły ledwie sześć, pozostałe zapisały na swoim koncie po błędach rywalek. Seta zakończyły trzy skuteczne ataki Katarzyny Zaroślińskiej-Król.  W trzeciej partii ekipa z Bielska-Białej zdołała co prawda ugrać kilka punktów więcej, jednak nie była w stanie przedłużyć tego meczu. Atak Zaroślińskiej-Król ustalił wynik tej odsłony na 25:16 i zakończył mecz. Siatkarki z Bielska-Białej poniosły szóstą porażkę z rzędu; rzeszowianki rozprawiły się z nimi w godzinę i dwie minuty. MVP: Michaela Mlejnkova.

Developres SkyRes Rzeszów – BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:0 (25:11, 25:11, 25:16)

Developres SkyRes: Magdalena Hawryła, Jelena Blagojevic, Michaela Mlejnkova, Kamila Witkowska, Petya Barakowa, Katarzyna Zaroślińska-Król – Agata Sawicka (libero) oraz Katarzyna Żabińska, Maja Tokarska.
BKS Profi Credit: Olivia Różański, Julia Nowicka, Katarzyna Konieczna, Martyna Świrad, Kornelia Moskwa, Emilia Mucha – Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Dominika Kozyra, Marta Krajewska, Marta Wellna.

Wyniki pozostałych meczów 10. kolejki LSK:

2018-12-14: Enea PTPS Piła – Energa MKS Kalisz 3:2 (25:14, 25:27, 25:11, 24:26, 15:11)
2018-12-15: ŁKS Commercecon Łódź – KSZO Ostrowiec 3:0 (25:21, 25:23, 25:20)
2018-12-15: Chemik Police – #VolleyWrocław 3:0 (25:21, 25:14, 26:24)
2018-12-15: DPD Legionovia Legionowo – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:2 (22:25, 25:22, 16:25, 25:20, 15:13)
2018-12-16: E.Leclerc Radomka Radom – Grot Budowlani Łódź 2:3 (21:25, 25:20, 21:25, 25:17, 11:15).