Proksa: Już pierwsza walka "Wojny Domowej" może skraść show

Sporty walki

- Jest kilka pojedynków, które mogą "skraść show". Zestawienie pewnych stylów może gwarantować wysoki poziom - tak jest w przypadku konfrontacji otwierającej galę. Grabowski jest aktywny w mediach społecznościowych, trenuje gdzie może, natomiast kariera Młodzińskiego się odradza i jest on na fali wznoszącej. Ich pojedynek będzie emocjonujący już od pierwszego gongu - powiedział przed MB Boxing Night: Wojna Domowa ekspert i komentator Polsatu Sport Grzegorz Proksa.

Artur Łukaszewski: Karta walk "Wojny Domowej" już od początku dostarczy kibicom wielu emocji, a konfrontacja Roberta Parzęczewskiego i Dariusza Sęka będzie wisienką na torcie.

 

Janusz Pindera: Będziemy mieli do czynienia z wieloma walkami i przy każdej z nich ciężko wskazać zdecydowanego faworyta. Nie będzie tak, jak na większości gal, że 80% zwycięzców będzie można wytypować jeszcze przed początkiem wydarzenia, bo promotorom zależy z reguły na "budowaniu rekordów".

 

Maciej Turski: Podtytuł gali "Wojna Domowa" gwarantuje polsko-polskie starcia. To, że szanse są wyrównane widać nawet po sondach na facebookowym profilu PBN - MB Promotions, gdzie kibice nie potrafili wskazać faworytów konfrontacji Rafał Grabowski vs Kamil Młodziński oraz Michał Chudecki vs Damian Wrzesiński.

 

Grzegorz Proksa: Każdy pojedynek niesie ze sobą również ogromny ładunek emocjonalny, szczególnie jeśli w dwóch przeciwległych narożnikach staje dwóch zawodników z tego samego kraju. Oprócz "Wojny Domowej" wybuchła również wojna na słowa, której rozstrzygnięcie nastąpi dopiero w ringu. Jest kilka pojedynków, które mogą "skraść show". Zestawienie pewnych stylów może gwarantować wysoki poziom - tak jest w przypadku konfrontacji otwierającej galę. Grabowski jest aktywny w mediach społecznościowych, trenuje gdzie może, natomiast kariera Młodzińskiego się odradza i jest on na fali wznoszącej. Ich pojedynek będzie emocjonujący już od pierwszego gongu.

 

Artur Łukaszewski: Czy Młodziński nie jest zbyt doświadczonym zawodnikiem dla Grabowskiego?

 

Janusz Pindera: Może się okazać, że pewnych rzeczy jeszcze Grabowskiemu brakuje, jednak jest on na pewno naładowany pozytywną energią. Poza tym nie ma za bardzo powodów, by czekać, tym bardziej że jeżeli wytrzyma trudy walki pod względem kondycyjnym, to może sprawić Młodzińskiemu wiele problemów.

 

Cała dyskusja z magazynu sportów walki Puncher Extra Time w załączonym materiale wideo.

 

Bilety na galę dostępne na ebilet.pl.


O gali MB Boxing Night: „Wojna Domowa”:


Po galach z cyklu Polsat Boxing Night oraz wydarzeniu "Noc Wojowników" przyszła pora na kolejne pięściarskie święto. Grupa MB Promotions prowadzona przez Mateusza Borka organizuje kolejne sportowe wydarzenie. Poprzednie wydarzenia organizowane przez MB Promotions cieszyły się wielkim zainteresowaniem i przede wszystkim przyniosły sporą dawkę sportowych emocji stojących na najwyższym poziomie. 22 grudnia z pewnością poziom zostanie utrzymany, a tytuł gali – „Wojna Domowa” - zapowiada konfrontacje polsko-polskie, które z pewnością podniosą jeszcze o kilka stopni temperaturę konfrontacji.

W walce wieczoru dojdzie do konfrontacji na szczycie kategorii półciężkiej w naszym kraju. W bardzo ciekawie zapowiadającym się pojedynku Robert Parzęczewski (21-1, 14 KO) zmierzy się z Dariuszem Sękiem (27-4-3, 9 KO). Popularny "Arab" miał bardzo intensywne pierwsze półrocze - stoczył trzy pojedynki walcząc praktycznie miesiąc za miesiącem. Bardziej doświadczony Sęk będzie dla niego jednak największym i najbardziej wymagającym rywalem w karierze Parzęczewskiego.

Wystąpią także lokalni Rafał Grabowski (3-0, 1 KO) oraz Michał Żeromiński (13-4-1, 1 KO). W karcie walk znalazło się również miejsce dla rewanżowego starcia Damiana Wrzesińskiego (14-1-2, 5 KO) z Michałem Chudeckim (11-2-2, 3 KO). Pierwsza ich konfrontacja nie przyniosła rozstrzygnięcia, a obaj pięściarze zapowiadają jeszcze lepsze widowisko i tym razem nie zamierzają werdyktu pozostawiać w rękach sędziów.

Na ringu pojawi się również niepokonany i niezwykle doświadczony Damian Jonak (40-0-1, 21 KO), którego rywalem będzie Andrew Robinson (21-4-1, 6 KO).

Karta walk gali "Wojna Domowa":

Robert Parzęczewski (21-1, 14 KO) vs Dariusz Sęk (28-4-3, 10 KO)
Damian Jonak (40-0-1, 21 KO) vs Andrew Robinson (21-4-1, 6 KO)
Adam Balski (12-0, 8 KO) vs Sergiej Radczenko (7-2, 2 KO)
Michał Żeromiński (13-4-1, 1 KO) vs Mikołaj Vovk (13-3, 9 KO)
Łukasz Wierzbicki (16-0, 6 KO) vs Twaha Kiduku (13-3-1, 7 KO)
Michał Chudecki (11-2-2, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (14-1-2, 5 KO)
Rafał Grabowski (3-0, 1 KO) vs Kamil Młodziński (9-2-4, 5 KO)

 

Bilety na galę dostępne na ebilet.pl.

 

W załączonym materiale wideo skrót ostatniej walki Adama Balskiego.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie