Pindera: Balski mistrzem świata? Pamiętajmy, że boks uczy pokory

Sporty walki

- Ciekawy jest casus Balskiego, którego część osób okrzyknęła już przyszłym mistrzem świata, ale ja proponowałbym zachować spokój, bo boks uczy jednak pokory. Na gali MB Boxing Night: Wojna Domowa będzie się mógł jednak wykazać, ponieważ przyjdzie mu się bić z bokserem, który posłał niegdyś na deski Krzysztofa Głowackiego - powiedział ekspert Polsatu Sport Janusz Pindera.

Maciej Turski: Poza polsko-polskimi starciami na MB Boxing Night: Wojna Domowa, będziemy również świadkami występu paru zagranicznych pięściarzy. W karcie walk znajdują się bowiem takie nazwiska jak Twaha Kiduku, który posłał na deski Przemysława Runowskiego, a teraz zmierzy się z Łukaszem Wierzbickim, czy też Sergiej Radczenko, który popisał się nokdaunem w walce z Krzysztofem Głowackim.

 

Janusz Pindera: Pamiętajmy również, że "Główka" został później ponownie mistrzem świata, więc może Adam Balski ma się czego obawiać... To są na pewno fajne smaczki i możemy się bawić w porównania, ale nie ma to większego sensu, ponieważ w boksie takie przewidywania się nie sprawdzają. Ciekawy jest casus Balskiego, którego część osób okrzyknęła już przyszłym mistrzem świata, ale ja proponowałbym zachować spokój, bo boks uczy jednak pokory. Teraz niewątpliwie będzie się mógł wykazać i zobaczymy na co zdadzą się treningi w USA.

 

Ciężka przeprawa czeka moim zdaniem Damiana Jonaka, który skrzyżuje rękawice z Andrew Robinsonem. Być może rekord Brytyjczyka wygląda dużo gorzej niż Polaka, ale potrafi on "przyłożyć" i trzeba będzie na niego uważać. Spore umiejętności posiada również Kiduku, o czym w przeszłości dobitnie przekonał się Runowski. Łukasz Wierzbicki lubi atakujących zawodników, ponieważ sam nastawia się na kontrowanie i jeżeli poprawi nieco swoją prawą rękę, to możemy być świadkami emocjonującej walki.

 

W załączonym materiale wideo dyskusja z magazynu Puncher Extra Time o zagranicznych gościach "Wojny Domowej".

 

Bilety na galę dostępne na ebilet.pl.


O gali MB Boxing Night: „Wojna Domowa”:


Po galach z cyklu Polsat Boxing Night oraz wydarzeniu "Noc Wojowników" przyszła pora na kolejne pięściarskie święto. Grupa MB Promotions prowadzona przez Mateusza Borka organizuje kolejne sportowe wydarzenie. Poprzednie wydarzenia organizowane przez MB Promotions cieszyły się wielkim zainteresowaniem i przede wszystkim przyniosły sporą dawkę sportowych emocji stojących na najwyższym poziomie. 22 grudnia z pewnością poziom zostanie utrzymany, a tytuł gali – „Wojna Domowa” - zapowiada konfrontacje polsko-polskie, które z pewnością podniosą jeszcze o kilka stopni temperaturę konfrontacji.

W walce wieczoru dojdzie do konfrontacji na szczycie kategorii półciężkiej w naszym kraju. W bardzo ciekawie zapowiadającym się pojedynku Robert Parzęczewski (21-1, 14 KO) zmierzy się z Dariuszem Sękiem (27-4-3, 9 KO). Popularny "Arab" miał bardzo intensywne pierwsze półrocze - stoczył trzy pojedynki walcząc praktycznie miesiąc za miesiącem. Bardziej doświadczony Sęk będzie dla niego jednak największym i najbardziej wymagającym rywalem w karierze Parzęczewskiego.

Wystąpią także lokalni Rafał Grabowski (3-0, 1 KO) oraz Michał Żeromiński (13-4-1, 1 KO). W karcie walk znalazło się również miejsce dla rewanżowego starcia Damiana Wrzesińskiego (14-1-2, 5 KO) z Michałem Chudeckim (11-2-2, 3 KO). Pierwsza ich konfrontacja nie przyniosła rozstrzygnięcia, a obaj pięściarze zapowiadają jeszcze lepsze widowisko i tym razem nie zamierzają werdyktu pozostawiać w rękach sędziów.

Na ringu pojawi się również niepokonany i niezwykle doświadczony Damian Jonak (40-0-1, 21 KO), którego rywalem będzie Andrew Robinson (21-4-1, 6 KO).

Karta walk gali "Wojna Domowa":

Robert Parzęczewski (21-1, 14 KO) vs Dariusz Sęk (28-4-3, 10 KO)
Damian Jonak (40-0-1, 21 KO) vs Andrew Robinson (21-4-1, 6 KO)
Adam Balski (12-0, 8 KO) vs Sergiej Radczenko (7-2, 2 KO)
Michał Żeromiński (13-4-1, 1 KO) vs Mikołaj Vovk (13-3, 9 KO)
Łukasz Wierzbicki (16-0, 6 KO) vs Twaha Kiduku (13-3-1, 7 KO)
Michał Chudecki (11-2-2, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (14-1-2, 5 KO)
Rafał Grabowski (3-0, 1 KO) vs Kamil Młodziński (9-2-4, 5 KO)

 

Bilety na galę dostępne na ebilet.pl.

 

W załączonym materiale wideo skrót ostatniej walki Adama Balskiego.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie