Cerrad Czarni Radom - Asseco Resovia. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Dwóch czwartkowych rywali znalazło się w tym sezonie na przeciwnych biegunach PlusLigi. Cerrad Czarni Radom sensacyjnie mają szansę zakończyć ten rok na pozycji wicelidera, z kolei Asseco Resovia dopiero niedawno opuściła dno tabeli pod wodzą nowego trenera. Relacja i wynik na żywo z meczu Cerrad Czarni Radom - Asseco Resovia Rzeszów od godz. 20:30.

Świetna dyspozycja Cerrad Czarnych Radom w rundzie jesiennej owocuje obecnie trzecią lokatą w tabeli PlusLigi, a strata do drugiego ONICO Warszawa wynosi zaledwie dwa punkty. Ponadto, zespół ze stolicy rozegrał mecz więcej. To oznacza, że ewentualne zwycięstwo z Asseco Resovią może dać Wojskowym pozycję wicelidera na koniec 2018 roku.
 
To w praktyce oznaczać będzie rozstawienie w losowaniu Pucharu Polski.
 
- Każdemu zespołowi w Radomiu gra się ciężko, a każdej drużynie w tym sezonie też gra się ciężko z Cerradem Czarnymi, bez względu na to czy na wyjeździe czy u siebie. Na pewno chcemy zagrać w czwartek dobry mecz, zaprezentować swój poziom i jeśli tak będzie, to jesteśmy w stanie wygrać. Nie będzie to żadna sensacja czy niespodzianka. Mam nadzieję, że zapewnimy sobie miłe święta i pokonamy drużynę z Rzeszowa - powiedział po wygranym meczu z Treflem szkoleniowiec WKS-u, Robert Prygiel.
 
Zespół z Rzeszowa to obecnie dopiero jedenasta siła PlusLigi. Pierwsza część sezonu była dla ekipy z Podkarpacia fatalna: już na początku zaliczyła ona serię siedmiu porażek, przegrywając między innymi z Aluron Virtu Wartą Zawiercie, GKS-em Katowice, MKS-em Będzin czy ONICO Warszawa.
 
Po zatrudnieniu Gheorghe Cretu sytuacja nieco się poprawiła. Klub zaczął odnosić zwycięstwa, a dwie ostatnie kolejki to dwa triumfy rzeszowian.
 
Wojskowi wyjdą na spotkanie w pełni zmobilizowani po zwycięstwie nad Treflem Gdańsk.
 
- Zachowując poziom gry z Gdańska, plus nasza hala - jesteśmy w stanie wygrać mecz z Rzeszowem i zakończyć pierwszą część rozgrywek na wysokim miejscu - dodał Prygiel.
 
– W ostatnich spotkaniach widać było, że nasza gra wygląda coraz lepiej, że możemy grać na naprawdę wysokim poziomie – odpowiada Bartłomiej Lemański, środkowy Asseco.
 
Relacja i wynik na żywo z meczu Cerrad Czarni Radom - Asseco Resovia Rzeszów od godz. 20:30.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze