Kurek może przejść do historii!

Siatkówka

Bartosz Kurek ma za sobą fantastyczny rok, podczas którego wrócił na absolutny siatkarski szczyt. Już za kilkanaście dni może zostać wybrany sportowcem roku w prestiżowym Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu. Jeszcze nigdy na najwyższym stopniu podium nie stanął siatkarz. Nasi eksperci i sam zainteresowani porozmawiali o tej szansie w studiu magazynu #7strefa.

- Reprezentacja Polski w siatkówce otrzymała już w tym roku nagrodę drużynową Polskiego Radia im. Bohdana Tomaszewskiego. Drużyna roku? Siatkarze. Siatkarz roku? Siedzi w naszym studio - rozpoczął dyskusję prowadzący magazyn #7strefa Jerzy Mielewski, wskazując na Bartosza Kurka.
 
- Polska siatkówka zgarnęła całą pulę. Mam nadzieję, że pójdziemy za ciosem jako dyscyplina i pójdziemy za ciosem w Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu - powiedział Ryszard Czarnecki, wiceprezes PZPS.
 
Finał plebiscytu rozstrzygnięty zostanie 5 stycznia, a Kurek jest jednym z faworytów jako MVP wygranych przez reprezentację Polski mistrzostw świata. Kurek był już podczas swojej kariery na drugim miejscu Plebiscytu. Siatkarz jeszcze nigdy go nie wygrał.
 
- Po pierwsze to ogromny zaszczyt być w takim gronie. Podchodzę do tego tak, że jako nominowany jestem przedstawicielem tej drużyny. Jedną z jej części: czasem ważniejszą, czasem mniej ważną, ale jednak częścią. Chciałbym, żeby na tej gali zjawili się także moi koledzy z reprezentacji. Nie mieliśmy szansy nawet poświętować, fajnie byłoby, gdybyśmy na końcu mogli napić się szampana za zasługi - powiedział Kurek.
 
Kandydaturę siatkarza ONICO Warszawa poparli eksperci zgromadzeni w studio.
 
- To jest fantastyczna sprawa, że siatkówka może się w końcu doczekać takiej nagrody. Siatkarz może wreszcie zdobyć ten laur indywidualny - powiedział Maciej Jarosz.
 
- To jest bardzo prestiżowa historia. Mam wrażenie, że świadomość tego, że siatkówka jest grą zespołową, a jej przedstawiciel jest nominowany jest już wyróżnieniem. Muszę przyznać, że głosowałem na Bartka - dodał Ireneusz Mazur.
 
 
Fragment programu #7strefa: dyskusja na temat kandydatury Bartosza Kurka w Plebiscycie PS w załączonym materiale wideo.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze