Holender dalej trenerem Zagłębia Lubin

Piłka nożna
Holender dalej trenerem Zagłębia Lubin
fot. Cyfrasport

Ben van Dael, który miał być jedynie tymczasowym trenerem piłkarzy KGHM Zagłębia Lubin, będzie prowadził zespół do końca sezonu. Holender zastąpił w październiku zwolnionego Mariusza Lewandowskiego.

Van Dael miał być jedynie trenerem tymczasowym i prowadzić Zagłębie do końca rundy jesiennej. Włodarze klubu z Dolnego Śląska zmienili jednak zdanie i w piątek poinformowali, że Holender będzie pracować z pierwszą drużyną przynajmniej do końca sezonu 2018/19.
 
„Współpraca z zawodnikami i pracownikami jest bardzo dobra i to przekonało mnie do kontynuacji mojej pracy na tym stanowisku. Jestem zadowolony z takiego obrotu spraw” – skomentował na łamach oficjalnej strony klubu van Dael.
 
Holender zaczął pracę w Lubinie latem w Akademii Piłkarskiej, ale po zwolnieniu Lewandowskiego przejął pierwszy zespół. Początki miał bardzo trudne, bo w trzech pierwszych meczach doznał trzech porażek. W kolejnych trzech było jednak już zdecydowanie lepiej, bo Zagłębie zdobyło siedem punktów, wygrywając m.in. na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 4:0.
 
Aktualnie „Miedziowi” zajmują w ligowej tabeli 10. miejsce i do ósmej Wisły Kraków tracą pięć punktów. W sobotę w ostatnim meczu w tym roku Zagłębie zmierzy się na własnym stadionie z Cracovią (godzina 18.00).
RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze