Rosjanie znów chcą Szymańskiego. Legia zarobi miliony?

Piłka nożna
Rosjanie znów chcą Szymańskiego. Legia zarobi miliony?
fot. Cyfrasport

Sebastian Szymański może trafić do rosyjskiej Premier Ligi. Według serwisu „riafan.ru” 19-letnim zawodnikiem interesuje się Spartak Moskwa. To nie pierwszy raz, kiedy piłkarz Legii Warszawa jest łączony z kierunkiem wschodnim. W ubiegłym oknie transferowym poważnie interesował się nim CSKA Moskwa.

Rosyjski portal podaje, że Spartak jest w stanie wyłożyć 8 milionów euro za młodego pomocnika. Czwarta drużyna Premier Ligi wystosowała do Warszawy zapytanie w tej sprawie. Mistrz Polski zgodzi się oddać Szymańskiego, ale za kwotę 11 milionów. Sam zainteresowany wielokrotnie zapewniał w wywiadach, że opcja wyjazdu za granicę jest możliwa. Sam jednak wolałby zostać przy Łazienkowskiej do końca sezonu. Nie jest tajemnicą, że w obliczu brak gry w europejskich pucharach Legii bardzo przydałyby się pieniądze z tego transferu.

Jeśli transakcja dojdzie do skutku, Szymański zostanie najdrożej sprzedanym piłkarzem z Ekstraklasy. Dotychczasowy rekord należy do Jana Bednarka, który przeniósł się do Southampton za ponad sześć milionów euro.

Pomimo młodego wieku Szymański zdążył już zanotować 70 występów w dorosłej drużynie Legii. W swojej krótkiej karierze dwukrotnie sięgnął po tytuł mistrza Polski i raz cieszył się ze zdobycia krajowego pucharu.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze