UFC 232: Historia tatuażu Gustafssona, czyli jak Szwed nie przegrał walki z Jonesem

Sporty walki

Alexander Gustafsson, w nocy z soboty na niedzielę, na gali UFC 232 po raz drugi zmierzy się z Jonem Jonesem. Pierwsza walka obu panów z 2013 roku przeszła do historii MMA jako jeden z najlepszych pojedynków wszech czasów. Amerykanin ostatecznie wygrał na kartach punktowych, ale Szwed do tej pory nie pogodził się z werdyktem sędziowskim. Ślad tej kontrowersji można znaleźć także na ciele Gustafssona.

Walka z 21 października 2013 roku na stałe zapisała się w historii światowego MMA. Do występu na gali UFC 165 zarówno Jones, jak i Gustafsson, przystępowali z jedną porażką w swoich rekordach. Amerykanin, po pięciu mistrzowskich obronach, był faworytem tej konfrontacji. Szwed na fali sześciu wygranych z rzędu miał być jednego poważnym sprawdzianem dla popularnego "Bonesa". I takim niewątpliwie był.

 

Gustafsson postawił duży opór Jonesowi. W statystykach pojedynek był niezwykle bliski we wszystkich pięciu rundach. Amerykanin wyprowadzał nieznacznie więcej ciosów i walczył na wyższym procencie skuteczności. Szwed jako pierwszy zawodnik w 20 zawodowych walkach zdołał sprowadzić "Bonesa" do parteru i z wielkimi nadziejami wyczekiwał werdyktu sędziowskiego.

 

Decyzja była jednogłośna. Wszyscy trzej sędziowie wskazali zwycięstwo Jonesa ( Chris Lee - 49:46, Doug Crosby 48:47, Richard Bertrand 48:47). Z werdyktem nie pogodził się jednak sam Gustafsson, który dał temu wyraz w tatuażu zamieszczonym na prawym ramieniu.

 

Po każdej walce Szwed pozostawia na swoim ciele ślad w kształcie trójkąta. W przypadku wygranych pojedynków figury są wypełnione czarnym tuszem, a w odwrotnej sytuacji zostają puste. Po gali UFC 165 Gustafsson wytatuował na ramieniu kolejny trójkąt, ale tym razem zapełniony tylko w połowie.

 

- W mojej opinii wygrałem tę walkę, ale nie w oczach sędziów. Dlatego tatuaż wypełniony jest w połowie. Przy następnej konfrontacji będzie już cały pełny. Nie pozostawię decyzji w rękach sędziów - napisał Gustafsson na Facebooku tłumacząc wygląd tatuażu.

 

 

Do rewanżowej walki Jonesa z Gustafssonem miało dojść rok później. Szweda z walki wyeliminowała jednak kontuzja łąkotki. Od ich pierwszego starcia zawodnik ze Sztokholmu stoczył trzy zwycięskie i dwa przegrane pojedynki. Amerykanin wszedł do oktagonu natomiast tylko trzykrotnie i za każdym razem był lepszy od swoich rywali.

 

Więcej o UFC 232 przeczytacie w poniższych artykułach:

UFC 232: Jones już z pasem? Sprowokował Gustafssona (WIDEO)

UFC 232: Kolejna dopingowa wpadka Jonesa! Gala przeniesiona

UFC 232: Jones niechlubnym wyczynem znów zapisał się w historii!

 

Transmisja gali UFC 232 w nocy z soboty na niedzielę od godziny 4:00 w Polsacie Sport!

 

Karta główna walk UFC 232:

 

o pas mistrzowski wagi półciężkiej
Jon Jones (22-1-1NC, 9 KO, 6 SUB) - Alexander Gustafsson (18-4, 11 KO, 3 SUB)

 

o pas mistrzowski wagi piórkowej

Cris Cyborg (20-1-1NC, 17 KO) - Amanda Nunes (16-4, 11 KO, 3 SUB)

 

Michael Chiesa (14-4, 10 SUB) - Carlos Condit (30-12, 15 KO, 13 SUB)
Corey Anderson (11-4, 4 KO) - Ilir Latifi (14-5-1NC, 5 KO, 5 SUB)
Chad Mendes (18-4, 8 KO, 2 SUB) - Alex Volkanovski (18-1, 10 KO, 3 SUB)

Maciej Turski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie