UFC: Cormier oddał pas mistrzowski! "Nie zniszczą moich osiągnięć"

Sporty walki

Daniel Cormier (22-1-1NC, 10 KO, 5 SUB) w sobotę, przed rozpoczęciem walki wieczoru gali UFC 232, miał zostać pozbawiony tytułu kategorii półciężkiej. Podwójny mistrz postanowił wyręczyć z tego ruchu szefów amerykańskiej organizacji. - Zamierzam oddać swój pas kategorii półciężkiej. Nie pozwolę, aby mi go odebrali. Broniłem pasa ze wszystkich sił i takich ruch oznaczałby, że zrobiłem coś złego. Nic złego nie zrobiłem - powiedział Cormier w wywiadzie dla ESPN.

W nocy z soboty na niedzielę dojdzie do jednej z najbardziej wyczekiwanych walk tego roku. Stawką pojedynku wieczoru gali UFC 232 pomiędzy Jonem Jonesem (22-1-1NC, 9 KO, 6 SUB) a Alexandrem Gustafssonem (18-4, 11 KO, 3 SUB) jest pas kategorii półciężkiej. Sęk w tym, że posiadaczem tytułu nadal jest Cormier. Podwójny mistrz miał zostać pozbawiony pasa przed rozpoczęciem wydarzenia w Los Angeles.

 

Amerykanin postanowił jednak wyjść naprzeciwko oczekiwaniom organizacji. W wywiadzie udzielonemu stacji ESPN zdradził, że jeśli szefowie tego pragną, to może oddać pas mistrzowski. Nie pozwoli, aby w jego historii znalazła się wzmianka o odebraniu tytułu.

 

- Wolę oddać tytuł w ten sposób niż pozwolić na odebranie mi pasa. Nie chcę, aby w historii pozostała informacja o zabraniu mi tytułu. Broniłem tego pasa w tym roku. Zaproponowano mi walki w kategorii ciężkiej i w to poszedłem. Walczyłem trzy razy w 2018 roku. Żaden mistrz nie jest tak aktywny jak ja. Jestem najlepszym zawodnikiem roku. Jestem prawdziwym wojownikiem i moje dziedzictwo nie będzie miało skazy w postaci odebranego tytułu. Mogą go mieć od razu - powiedział Cormier w rozmowie z Arielem Helwanim z ESPN.

 

Cormier dwukrotnie walczył z Jonesem. Na gali UFC 182 w 2015 roku przegrał jednogłośną decyzją sędziów. Dwa lata później na gali UFC 214 został znokautowany przez "Bonesa" w trzeciej rundzie. Ostatecznie ze względu na wpadkę dopingową Jonesa werdykt został zmieniony na No Contest, a pas pozostał w posiadaniu Cormiera.

 

Od tamtej pory "DC" stoczył trzy zwycięskie pojedynki. Obronił pas mistrzowski z Volkanem Oezdemirem, zdobył tytuł kategorii ciężkiej ze Stipe Miociciem i wygrał w królewskiej dywizji z Derrickiem Lewsiem.

 

Na UFC 232 Jones powróci do oktagonu po piętnastomiesięcznej przerwie. Walka rewanżowa z Alexanderem Gustafssonem jest jednym z najbardziej wyczekiwanych konfrontacji tego roku. W pierwszej walce, w 2013 roku na UFC 165, na kartach punktowych lepszy okazał się Amerykanin, choć Szwed nie pogodził się z werdyktem po dziś dzień...

 

Transmisja UFC 232 w nocy z soboty na niedzielę od godziny 4:00 w Polsacie Sport!

 

Karta główna walk UFC 232:

 

o pas mistrzowski wagi półciężkiej
Jon Jones (22-1-1NC, 9 KO, 6 SUB) - Alexander Gustafsson (18-4, 11 KO, 3 SUB)

 

o pas mistrzowski wagi piórkowej
Cris Cyborg (20-1-1NC, 17 KO) - Amanda Nunes (16-4, 11 KO, 3 SUB)

 

Michael Chiesa (14-4, 10 SUB) - Carlos Condit (30-12, 15 KO, 13 SUB)
Corey Anderson (11-4, 4 KO) - Ilir Latifi (14-5-1NC, 5 KO, 5 SUB)
Chad Mendes (18-4, 8 KO, 2 SUB) - Alex Volkanovski (18-1, 10 KO, 3 SUB)

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze