LSK: Zwycięstwo BKS Profi Credit Bielsko-Biała w ostatnim meczu 2018 roku

W meczu inaugurującym 12. kolejkę LSK siatkarki BKS Profi Credit Bielsko-Biała wygrały z Energą MKS Kalisz 3:1. Drużynę z Kalisza poprowadził w tym spotkaniu nowy trener Jacek Pasiński. Konfrontacja obu ekip zakończyła ligowe zmagania w 2018 roku; następne mecze tej kolejki zostaną rozegrane na początku stycznia.

Prowadzone przez nowego szkoleniowca kaliszanki rozpoczęły to spotkanie ze sporym animuszem i szybko wypracowały znaczącą przewagę (2:8, 3:12). Wydawało się, że po takim początku, biorąc pod uwagę fatalną skuteczność rywalek w ataku, bez kłopotów wygrają tę partię. Nic z tego. Pojawienie się na parkiecie Emilii Muchy poprawiło grę gospodyń, które mozolnie odrabiały straty i dopięły swego (19:19). W końcówce dobra gra blokiem i skuteczność Katarzyny Koniecznej dały ekipie BKS zwycięstwo 25:22.

Na początku drugiego seta Konieczna nadal była skuteczna (4:1). Od stanu 11:11 przewagę zaczęły budować gospodynie (15:12, 20:17). Ten dwu-, trzypunktowy dystans udało się siatkarkom z Bielska-Białej utrzymać do końca seta. Nina Herelova wywalczyła piłkę setową (24:21), a atak Muchy (choć jego skuteczność negował trener rywalek) ustalił wynik tej części meczu na 25:22.

W trzeciej partii gra obu ekip falowała. Po wyrównanym początku, przewagę uzyskały kaliszanki, które wygrały pięć kolejnych akcji (9:12), później to gospodynie popisały się serią pięciu wygranych piłek i wyszły na prowadzenie (18:16). W końcówce górą były jednak przyjezdne, które znów zgarnęły... pięć punktów z rzędu (20:23). Ljubica Kecman obiła blok rywalek uzyskując piłkę setową (21:24), a atak Aleksandry Cygan zakończył seta (22:25).

Set numer cztery długo toczył się pod dyktando siatkarek Energi MKS (1:4, 3:10, 6:13). Powtórzyła się jednak historia z pierwszej partii i gospodynie zdołały odrobić straty (17:17). W końcówce nie zabrakło emocji i kontrowersji, potwierdzających potrzebę wprowadzenia weryfikacji wideo w meczach LSK. Seta 25:21 wygrały siatkarki BKS, a w ostatniej akcji meczu rywalki pogubiły się po ataku Koniecznej. MVP: Emilia Mucha.

BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Energa MKS Kalisz 3:1 (25:22, 25:22, 22:25, 25:21)

BKS Profi Credit: Nina Herelova, Julia Nowicka, Marta Wellna, Kornelia Moskwa, Katarzyna Konieczna, Olivia Różański – Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Emilia Mucha, Martyna Świrad.
Energa MKS: Adrianna Budzoń, Ljubica Kecman, Alicia Ogoms, Natalia Strózik, Kinga Dybek, Ewelina Janicka – Klaudia Kulig (libero) oraz Aleksandra Wańczyk, Małgorzata Sobolewska, Aleksandra Cygan.