Towarzystwo Sportowe "Wisła" wydało oświadczenie! Brak przelewu potwierdzony

Piłka nożna
Towarzystwo Sportowe "Wisła" wydało oświadczenie! Brak przelewu potwierdzony
fot. Cyfrasport

Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków wydało w poniedziałkowy wieczór oświadczenie, w którym potwierdziło brak przelewu od nowych właścicieli. - Uznano, że na chwilę publikacji komunikatu warunki umowy nie zostały spełnione - czytamy.

W poniedziałek przez wiele godzin obradował zarząd Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków, które było poprzednim właścicielem akcji piłkarskiej spółki. Analizowano stan prawny piłkarskiej spółki Wisła Kraków SA, której 100 procent akcji przekazano 22 grudnia nowym inwestorom. Większościowy pakiet - 60 procent akcji przejął zarejestrowany w Luksemburgu fundusz Alelega, którego właścicielem jest Vanna Ly, francuski biznesmen pochodzenia kambodżańskiego. Pozostałe 40 procent udziałów trafiło do angielskiego funduszu Noble Capital Partner, reprezentowanego przez Szweda Matsa Hartlinga. Poprzedni zarząd Wisły SA z prezes Marzeną Sarapatą podał się do dymisji.

 

Warunkiem wejścia umowy w życie było otrzymanie przez TS Wisła potwierdzenia przelewu dokonanego przez nowych właścicieli na kwotę 12,2 mln złotych do północy 28 grudnia. Środki te miały być w całości przeznaczone na spłatę najpilniejszych długów. Ten warunek do tej pory nie został spełniony i zgodnie z umową akcje piłkarskiej spółki powinny wrócić do Towarzystwa Sportowego.

 

Wyjaśnienie sprawy utrudniał fakt, że stracono kontakt z Vanną Ly, który miał dokonać przelewu. W niedzielę wieczorem ogłoszono komunikat, że Vanna "poważnie zachorował w piątek 28 grudnia podczas lotu przez Atlantyk". Zapewniano jednak, że nowi udziałowcy robią wszystko, co możliwe, aby zgodnie z planem pozytywnie zakończyć proces nabycia klubu.

 

W poniedziałek wieczorem oświadczenie wydało Towarzystwo Sportowe "Wisła" Kraków. 

 

Komunikat Towarzystwa Sportowego „Wisła” Kraków:

 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Zarząd Towarzystwa Sportowego „Wisła” Kraków podjął stosowne działania, mające doprowadzić do wyjaśnienia sprawy związanej z przejęciem piłkarskiej spółki przez Panów Vanna Ly i  Matsa Hartlinga. W poniedziałek 31 grudnia odbyły się spotkania Zarządu Towarzystwa Sportowego „Wisła” Kraków m.in. z przedstawicielem kancelarii prawnej, która analizuje zapisy w umowie sprzedaży Wisły Kraków SA.
 
Do 31 grudnia do godziny 18.30 TS Wisła Kraków nie otrzymało potwierdzenia przelewu, żadne środki nie wpłynęły również na konta Spółki.
 
Uznano, że na chwilę publikacji komunikatu warunki umowy nie zostały spełnione.

 

Aktualnie Zarząd Towarzystwa Sportowego „Wisła” Kraków działa w czteroosobowym składzie reprezentowanym przez dwóch Wiceprezesów i dwóch Członków Zarządu. Na ten moment Klub nie planuje zmian w strukturach Zarządu.

 

(...)

 

Na piątek, 4.01., planowana jest również konferencja prasowa dotycząca sytuacji Towarzystwa Sportowego „Wisła” Kraków oraz Spółki Akcyjnej. O jej szczegółach informować będziemy w osobnym komunikacie.

jb, www.tswisla.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze