Czego możemy oczekiwać od kadry siatkarek w 2019 roku?

Siatkówka

Miniony rok w siatkówce kobiet dostarczył nam - dosyć niespodziewanie - wielu emocji. Reprezentacja Polski zanotowała dobry wynik w Lidze Narodów jakim było ósme miejsce. Od czterech lat trener Jacek Nawrocki próbuje odbudować pozycję reprezentacji Polski z ubiegłej dekady. Rok 2019 to jednak coś więcej niż Liga Narodów. I na coś więcej zapewne liczą kibice.

Kalendarz u pań będzie podobnie napięty jak u panów. 21 maja biało- czerwone zagrają pierwszy w nowym sezonie turniej Ligi Narodów. Następnie kadra Jacka Nawrockiego uda się w Tournee po świecie: Holandia, Belgia, Chiny, Korea - to właśnie wizyty w tych miejscach zadecydują, czy siatkarki zagrają w Final Six, które zostanie rozegrane trzeciego lipca.

 

Startu w tej imprezie nie należy jednak traktować priorytetowo - ale jako jeden z etapów przygotowań do kwalifikacji olimpijskich. Polkom między drugim a czwartym sierpnia na drodze do Tokio staną mistrzynie świata Serbki oraz Portorykanki i reprezentantki Tajlandii. Drugą szansą na zdobycie kwalifikacji będą turnieje kontynentalne, które prawdopodobnie rozegrane zostaną w styczniu 2020 roku. Nie ma jeszcze żadnych informacji, ile drużyn w Europie wzięłoby w nim udział, a także ile zespołów kwalifikowałoby się do igrzysk.

 

Trener Jacek Nawrocki podkreśla jednak, że głównym celem w 2019 roku pozostają mistrzostwa Europy, których Polska - obok Węgier, Słowacji i Turcji - będzie współgospodarzem aż do ćwierćfinałów. O trofeum powalczą obok wymienionych już reprezentacji - złoty medalista poprzedniego czempionatu - Serbia, srebrny Holandia a także Azerbejdżan, Włochy, Rosja, Niemcy, Białoruś i Bułgaria. Kto zagra o medale? Tego nie wiemy, podobnie jak tego kogo do kadry powoła Jacek Nawrocki i jak zaprezentują się biało- czerwone w 2019 roku.

 

W załączonym materiale wideo zapowiedź 2019 roku!

Adrian Brzozowski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze