Siatkarskie Plusy, czyli gala 90-lecia Polskiej Siatkówki

Siatkówka

Za nami 90 lat Polskiej Siatkówki. W sobotę odbędzie się uroczysta gala Siatkarskie Plusy, podczas której podsumowanie zostaną najważniejsze wydarzenia tego okresu. Z tej okazji przygotowane zostały specjalne medale z wygrawerowanymi datami złotych sukcesów naszych drużyn narodowych. Transmisja gali w Polsacie Sport.

Sukcesów w historii Polskiej Siatkówki nie brakowało. Pierwszym wielkim osiągnięciem było mistrzostwo świata męskiej reprezentacji w 1974 roku. Dwa lata później ten sam zespół triumfował na Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu. Od tamtej pory naszym ekipom nie udało się powtórzyć tego wyczynu.

 

- Mieliśmy niezwykle utalentowanych chłopaków w drużynie Wagnera, a potem długo nic. Dopiero po latach medale zaczęły się znowu pojawiać - powiedział MVP mistrzostw świata z 2014 roku Mariusz Wlazły.

 

Kolejne trofeum powędrowało do Polski za sprawą "Złotek" Andrzeja Niemczyka. W 2003 roku wygrały mistrzostwa Europy w Turcji, a dwa lata później powtórzyły ten wyczyn w Chorwacji. W 2009 roku w ślady pań poszli panowie i również zwyciężyli w mistrzostwach Starego Kontynentu.

 

Wiodącą postacią zespołu był wtedy Piotr Gruszka. - Cieszymy się, że będzie można te 90 lat jakoś podsumować. Chętnie spotkam wszystkich ludzi związanych z siatkówką, którzy jeszcze funkcjonują - powiedział.

 

Ostatnie lata przyniosły nam dwa złote medale mistrzostw świata wywalczone przez reprezentację mężczyzn. Bohaterem ostatniego mundialu był Bartosz Kurek, który został wybrany najlepszym polskim sportowcem 2018 roku.

 

- Nie wiem, czy zapisałem się na kartach historii, bo te 90 lat obfitowało w wielkie sukcesy. Myślę, że mamy znakomitych zawodników i trenerów - powiedział MVP mistrzostw świata w 2018 roku.

 

Transmisja gali Siatkarskie Plusy w sobotę od godziny 19:00 w Polsacie Sport i na portalu Polsatsport.pl oraz od godziny 20:05 w Polsacie.

Przemysław Nowak, CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie