Puchar Świata: Kogo zabraknie w Predazzo? Długa lista nieobecnych

Zimowe
Puchar Świata: Kogo zabraknie w Predazzo? Długa lista nieobecnych
fot. PAP

Już 12 i 13 stycznia stawka Pucharu Świata przenosi się do włoskiego Predazzo, gdzie najlepsi skoczkowie świata wrócą do "normalności" po Turnieju Czterech Skoczni. Okazuje się, że lista nieobecnych na włoskim obiekcie będzie długa i niezwykle bogata.

Po zakończeniu Turnieju Czterech Skoczni najlepsi skoczkowie świata wracają do starej formuły, a pierwszym sprawdzianem przed nadchodzącymi wielkimi krokami mistrzostwami świata w Seefeld będzie konkurs w dolinie Val di Fiemme, a więc włoskim Predazzo.
 
MŚ w narciarstwie klasycznym to z pewnością najważniejsze wydarzenie tego roku, wielu zawodników więc poświęca konkursy poprzedzające imprezę, by szlifować swoją formę. Kilku utytułowanych zawodników zrezygnowało z PŚ, aby wrócić do swojej najlepszej dyspozycji w Pucharze Kontynentalnym. Zawody PK w Bischofshofen będą wyjątkowe, bowiem wystąpią tam wielcy mistrzowie, którzy swego czasu wygrywali przecież zawody PŚ: Gregor Schlierenzauer, Daniel Andre Tande i Severin Freund.
 
Kolejnymi wielkimi nieobecnymi w Predazzo będą Rosjanie, którzy zrezygnowali z występu w ten weekend. W tym czasie wezmą udział w krajowych mistrzostwach w Czajkowskim. Będzie to dla nich niezwykle istotne wydarzenie, mające być wewnętrznymi eliminacjami do MŚ w narciarstwie klasycznym. Największym nieobecnym będzie oczywiście Jewgienij Klimow, który w tym sezonie stawał już na najwyższym stopniu podium PŚ. Obecnie zajmuje jedenaste miejsce w klasyfikacji generalnej.
 
Do składu reprezentacji Słowenii wciąż nie powrócił zawodzący w tym sezonie Domen Prevc. Młodszy z braci został wycofany z rywalizacji po konkursie TCS w Garmisch-Partenkirchen.
 
Polska kadra prawdopodobnie wystąpi w Predazzo w komplecie. 
 
Najważniejsi skoczkowie, których zabraknie na konkursach w Predazzo:
 
- Daniel Andre Tande (Norwegia)
- Gregor Schlierenzauer (Austria)
- Severin Freund (Niemcy)
- Constantin Schmid (Niemcy)
- Jewgienił Klimow (Rosja)
- Domen Prevc (Słowenia)
 
Rozkład jazdy na najbliższy weekend:
 
12 stycznia 2019: Predazzo (Włochy), godz. 16:00
13 stycznia 2019: Predazzo (Włochy), godz. 17:00
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze