Wójtowicz ocenia losowanie: To nie są rywale dla mistrzów świata

Siatkówka

Reprezentacja Polski zagra w grupie D mistrzostw Europy 2019. Według legendarnego Tomasza Wójtowicza, przeciwnicy drużyny Vitala Heynena nie powinni sprawić zbyt wielu kłopotów.

W środę odbyło się losowanie mistrzostw Europy, które rozpoczną się już we wrześniu tego roku. Turniej po raz pierwszy odbędzie się w czterech państwach: Francji, Belgii, Słowenii oraz Holandii.

 

Los był raczej łaskawy dla reprezentacji Polski, która na pierwszym etapie zmierzy się z Holandią, Czechami, Estonią, Ukrainą oraz Czarnogórą.

 

- Ze składu naszej grupy wynika, że nie powinniśmy mieć problemu ze zwycięstwem. Ci rywale to nie są przeciwnicy dla mistrzów świata. Nie można nikogo lekceważyć. Holendrzy będą gospodarzami, ale trzeba uważać na każdego. Myślę, że ta grupa jest spokojnie do przebrnięcia - przyznał Tomasz Wójtowicz, mistrz olimpijski oraz mistrz świata.

 

Polacy dwa razy z rzędu sięgnęli po złoto na siatkarskim mundialu, więc nie powinni bać się tych przeciwników. W przypadku zwycięstwa grupy, co wydaje się całkiem prawdopodobne, Polacy w 1/8 finału zmierzą się z czwartą ekipą grupy B, którą tworzą Belgia, Serbia, Niemcy, Słowacja, Hiszpania oraz Austria.

 

- Zaczynamy od grupy, a ta jest łatwa. Trzeba jednak grać przy pełnej koncentracji i na takim poziomie, do jakiego Biało-Czerwoni nas przyzwyczaili - dodał.

 

Najmocniejszym rywalem powinni być "Pomarańczowi". Reprezentacja Holandii na ostatnich mistrzostwach świata zajęła ósme miejsca, a na turnieju pokonała m.in. Brazylię czy Francję.

 

- Holendrzy mieli znakomity okres, kiedy byli w światowym topie. Teraz są trochę niżej, ale są gospodarzami. Nie ma już teraz takiej słabej drużyny, by wygrywać na stojąco. Nie powinniśmy mieć żadnego problemu z wyjściem z grupy - zakończył.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze