Piłkarz PSG przesunięty do rezerw! Czeka na transfer

Piłka nożna
Piłkarz PSG przesunięty do rezerw! Czeka na transfer
fot. PAP

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze tej zimy klub zmieni Adrien Rabiot. Francuski pomocnik nie narzeka na brak ofert i łączony jest między innymi z Barceloną. Wskutek braku przedłużenia umowy z Paris Saint-Germain został on przesunięty do rezerw zespołu.

Rabiot przez długi okres był kluczową postacią środka pola PSG i jednym z jego najbardziej utalentowanych zawodników. Jego sytuacja pogorszyła się w ostatnim czasie, a wszystko wskutek kontraktu, którego krnąbrny pomocnik nie chce przedłużyć. Jego umowa wygasa w czerwcu 2019 roku, więc już teraz może negocjować z potencjalnymi nabywcami.
 
Sztab PSG nie zamierzał zbyt długo czekać i wyciągnął wnioski z postawy 23-latka. Francuskie media poinformowały, że obok zakazu wstępu do szatni drużyny w dniach meczowych został on przesunięty do drużyny rezerw. Sytuacja rozwinęła się niekorzystnie dla zawodnika po powrocie zespołu z Kataru, gdzie przygotowywał się on do rundy wiosennej.
 
Rabiot nie brał udziału w Qatar Tour zespołu ze względów rodzinnych. Piłkarze PSG oprócz treningów brali udział w licznych akcjach marketingowych.
 
Po utalentowanego pomocnika zgłosiła się Barcelona, która od dawna monitoruje jego sytuację. Według wielu źródeł Francuz ma inkasować w stolicy Katalonii aż 10 milionów euro i tyle samo odebrać za sam podpis na kontrakcie. Aby zarobić na 23-latku jakąkolwiek sumę, PSG powinno sprzedać go jeszcze zimą.
 
W barwach PSG 23-latek rozegrał 227 spotkań, strzelił 24 gole i zanotował 17 asyst.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze