Od 8:1 do 15:17 w tie-breaku! Siatkarski Blue Monday w Pile (WIDEO)

Siatkówka

W meczu 15. kolejki LSK siatkarki Enei PTPS Piła podejmowały na własnym parkiecie Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz. Spotkanie zwieńczył niezwykły tie-break. Gospodynie przy zmianie stron prowadziły 8:1, by przegrać 15:17!

Piąty set rozpoczął się od mocnego uderzenia pilanek. Zanim przyjezdne zdołały wywalczyć pierwszy punkt, było już 4:0 dla gospodyń. Później różnica jeszcze się powiększyła – 8:1 dla Enei PTPS przy zmianie stron.

 

Taki wynik w tie-breaku zwykle zamyka marzenia przegrywających o zwycięstwie. Tym razem było jednak inaczej. Bydgoszczanki goniły wynik i dopięły swego po skutecznym bloku na 12:12. Gdy gospodynie wygrały dwie kolejne akcje i miały piłkę meczową (14:12). Wydawało się, że wysiłek siatkarek Pałacu pójdzie na marne, jednak i tym razem wyszły one z opresji doprowadzając do rywalizacji na przewagi. Co więcej, zdołały tę wojnę nerwów wygrać. Spotkanie zakończył autowy atak Olgi Strantzali (15:17).

 

Na trzeci poniedziałek stycznia przypada Blue Monday, czyli najbardziej depresyjny dzień roku. Blue Monday 2019 na dłużej pozostanie w pamięci siatkarek z Piły.

 

Niezwykły tie-break w załączonym materiale wideo.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze