Bolt zakończył karierę piłkarską

Piłka nożna
Bolt zakończył karierę piłkarską
fot. PAP

Bardzo krótko trwała przygoda Usaina Bolta z futbolem. Jamajczyk próbował swoich sił w Central Coast Mariners, dostał także inne propozycje, jednak nie zdecydował się na żadną z nich.

Były rekordzista świata w biegach na 100 i 200 m oraz ośmiokrotny mistrz olimpijski pragnął spróbować nowej drogi w sporcie i spróbował swoich sił na boisku piłkarskim. Wszystko wskazuje jednak na to, że ta przygoda potrwa tylko kilka miesięcy.
 
Jamajczyk zdecydował się na okres próbny w australijskim Central Coast Mariners i miał za sobą kilka obiecujących występów okraszonych golami. Król sprintu jednak nie zdecydował się podpisać umowy z klubem, a kością niezgody okazały się sprawy finansowe. Mariners proponowali ok. 150 tys. dolarów australijskich (niecałe 100 tys. euro), sumę znacznie odbiegającą od 3 mln dolarów (blisko 1,8 mln euro), o których pierwotnie dyskutowali przedstawiciele Bolta.
 
Od października minęło już wiele tygodni, a żaden klub nie był w stanie spełnić oczekiwań Jamaczyka. Kontrakt zaproponował mu między innymi klub z Malty, Valletta FC. Media sugerują, że były sprinter ma teraz skoncentrować się na sprawach biznesowych.
 
32-letni Bolt zakończył karierę lekkoatletyczną po mistrzostwach świata w Londynie w ubiegłym roku. Wcześniej wielokrotnie zapowiadał, że chciałby kiedyś spróbować swoich sił w profesjonalnym futbolu.
 
Jamajczyk był najlepszy na 100 i 200 m oraz w sztafecie 4x100 m na trzech kolejnych igrzyskach olimpijskich (2008, 2012, 2016). Jeden ze złotych medali stracił, ponieważ na dopingu przyłapano także startującego w sztafecie Nestę Cartera.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze