LSK: Serbska przyjmująca w Radomce Radom

Siatkówka
LSK: Serbska przyjmująca w Radomce Radom
fot. radomka.com

Od dłuższego czasu sztab szkoleniowy i władze E.Leclerc Radomki Radom poszukiwały nowej zawodniczki, która zasili szeregi radomskiego klubu i wspomoże siatkarki w walce o ligowe punkty. Do Radomia przyjechała serbska przyjmująca Sara Sakradzija.

Sara urodziła się 25 marca 1994 roku. Ma 186 centymetrów wzrostu, jej zasięg w ataku to 310 cm, a w bloku 295 cm. Ma na koncie grę na arenie międzynarodowej w Lidze Mistrzyń, Pucharze CEV i Challenge Cup. Siatkówkę trenuje od 10 roku życia. Karierę klubową rozpoczęła w 2010 roku w Szwajcarii, gdzie grała w Volero Zurich. Kolejne sezony spędziła w Serbii (OK Klek, Jedinstvo Stara Pazova) oraz we Francji (AS Monaco, La Cannet Volley Ball). Ostatni sezon występowała w Turcji, gdzie reprezentowała barwy Halkbank Ankara. Nowa przyjmująca ekipy z Radomia w swoim byłym zespole zdobyła 53 punkty w 30 setach był to drugi najlepszy wynik w zespole.

 

– Zaczęłam grać w serbskiej lidze. Miałam wtedy 16 lat. Później grałam w Szwajcarii i na kolejny sezon wróciłam do Serbii na 4 lata. Kolejne lata spędziłam we Francji. Mogę powiedzieć, że dopiero w minionym sezonie zaczęłam grać profesjonalnie w siatkówkę – mówi Sara.

 

Prywatnie Sara jest bardzo pozytywną osobą. Lubi nosić czarne elegancie ubrania i wysokie buty. Jej ulubiona restauracja to New-York New-York w Cannes. Chętnie czyta romantyczne książki i ogląda filmy.

 

– Szukaliśmy zawodniczki, która wspomoże nas w przyjęciu zagrywki. Potrzebujemy w tym momencie siatkarki o takich dominujących cechach boiskowych – mówi trener Jacek Skrok

 

Sara przyjechała do Radomia kilka dni temu. Zdążyła już poznać dziewczyny i zacząć trenować z drużyną.

 

– Podoba mi się jak funkcjonuje klub, jak szybko dziewczyny mnie zaakceptowały i jak trenuje się w Radomiu. Mam nadzieję, że wniosę do klubu dobrą energię i wszystko, co najlepsze. Będę robiła co w mojej mocy. Wcześniej słyszałam o polskiej lidze i wiem, że grają tu bardzo dobre siatkarki. Myślę, że to też będzie dobry sprawdzian moich umiejętności – mówi nowa przyjmująca.

 

Sara Sakradzija podpisała z Radomką kontrakt, obowiązujący do końca sezonu 2018/2019. Będzie występowała w koszulce z numerem 3. Nowa zawodniczka będzie gotowa do gry już w piątek na mecz z DPD Legionovia Legionowo. Radomscy kibice pierwszą okazję, żeby poznać naszą siatkarkę, będą mieli pod koniec stycznia, kiedy Radomka zagra z KSZO w hali MOSiR.

 

WYNIKI I TABELA LIGI SIATKÓWKI KOBIET

RM, radomka.com

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze