NHL: Mistrzowie wciąż w głębokim kryzysie

Już siódmej z rzędu porażki doznali hokeiści Washington Capitals w lidze NHL. W środę broniąca tytułu stołeczna drużyna uległa na wyjeździe Toronto Maple Leafs 3:6, mimo że dwukrotnie obejmowała prowadzenie.

Najlepszym zawodnikiem kanadyjskiego zespołu był 28-letni Nazem Kadri, który wpisał się na listę strzelców w 20., 43. i 51. minucie. To jego piąty hat-trick w karierze. Do tego w środowym spotkaniu miał jedną asystę. Z kolei trzy asysty zapisał William Nylander.

Zdobywcy Pucharu Stanleya w sezonie 2017/2018 wygrywali z Maple Leafs 1:0 i 2:1 po trafieniach Nicklasa Backstroema i Aleksandra Owieczkina, ale już po drugiej tercji przegrywali 2:3. W kolejnej dwa gole Kadriego sprawiły, że po 51 minutach gospodarze wygrywali 5:2.

Capitals przegrywają mecz za mecz i tracą dużo bramek. W trzech z poprzednich czterech występów tracili po co najmniej siedem goli. Teraz tylko jednego mniej. Ponadto w czterech z poprzednich pięciu spotkań w ekipach rywali znalazł się jeden z hat-trickiem w dorobku.

Na osłodę mistrzom NHL pozostało osiągnięcie Owieczkina, który ma 1179 punktów w NHL i tym samym zrównał się z najlepszym z rodaków Siergiejem Fiodorowem.

- Popełniamy zbyt wiele błędów, dobrze, że przed nami przerwa w lidze (na Mecz Gwiazd), odpoczniemy, spędzimy czas z rodziną oraz przyjaciółmi i gotowi wrócimy do gry - stwierdził Owieczkin.

Po raz pierwszy od 20 lat hokeiści Carolina Hurricanes zwyciężyła w Vancouver z Canucks – tym razem 5:2. Wszystkie bramki w tym meczu padły w drugiej tercji, w niecały kwadrans między 22. a 37. minutą. Dwa trafienia dla triumfatorów zanotował Nino Niederreiter.

Poprzednio ekipa Hurricanes wygrała w tym kanadyjskim mieście 15 października 1999 roku, a następnie doznała 10 porażek.

Zawodnicy Vegas Golden Knights ulegli Nashville Predators 1:2, mimo że oddali 48 strzałów, przy zaledwie 27 przeciwników. Bramkarz Predators Juuse Saros obroni aż 47 strzałów. W tabeli Central Division zespół z Nashville zrównał się z liderem Winnipeg Jets - po 64 pkt.