MŚ w saneczkarstwie: Niemcy znów triumfują, Polacy tylko tłem

Reprezentant gospodarzy Felix Loch zdobył w niemieckim Winterbergu zloty medal saneczkarskich mistrzostw świata. Wśród kobiet triumfowała jego rodaczka Natalie Geisenberger. Najlepszy z Polaków Mateusz Sochowicz był 19., a Maciej Kurowski 24.

Loch zdystansował Austriaka Reinharda Eggera o 0,100, natomiast Rosjanina Siemiena Pawliczenkę o 0,113. 29-letni Niemiec po raz szósty został mistrzem świata w jedynkach. Dzień wcześniej wywalczył srebrny medal w sprincie.

W jedynkach kobiet w sobotę triumfowała Niemka Natalie Geisenberger, wyprzedzając o 0,425 koleżankę z reprezentacji Julię Taubitz oraz o 0,513 Amerykankę Emily Sweeney. Polki nie zakwalifikowały się do finalu rywalizacji z udziałem dwudziestu najlepszych. Ewa Kuls-Kusyk była 25., Natalia Wojtuściszyn 26., a Klaudia Domaradzka 27. Startowało 37 zawodniczek.