Toniutti: Wciąż mamy co zdobywać w tym sezonie

Siatkówka

– Wiem, ze niektórzy się zastanawiali, jak sobie poradzimy bez Sama Deroo, ale my wiedzieliśmy, że sobie poradzimy. Rafał Szymura świetnie go zastąpił i uważam, że to on może być naszym czołowym zawodnikiem już niebawem – powiedział Aleksander Śliwka po triumfie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w Pucharze Polski siatkarzy. Jak finał skomentowali jego koledzy?

Po finale Pucharu Polski siatkarzy ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel (3:1) powiedzieli:

 

Andrea Gardini (trener Zaksy): „Bardzo się cieszę z pucharu i postawy swojego zespołu w całym turnieju. Przed przyjazdem do Wrocławia, a także już podczas turnieju mieliśmy trudne chwile, ale zespół pokazał charakter, pokazał, że potrafi sobie radzić w takich chwilach i ogromnie się z tego cieszę. Zespół pokazał, że jest prawdziwym zespołem i ten puchar jest dla nich nagrodą za taką postawę”.

 

Aleksander Śliwka (ZAKSA): „Cieszy mnie nagroda indywidualna dla najlepszego zawodnika turnieju, ale prawda jest taka, że gdyby nie postawa całego zespołu, to ja nie mógłbym cieszyć się z tego wyróżnienia. Ktoś musiał wybronić, ktoś przyblokować, odbić, abym ja mógł później skutecznie zakończyć kontratak. Indywidualne wyróżnienie to jednak tylko dodatek do pucharu, który był najważniejszy. Osiągnęliśmy jeden cel, ale sezon trwa dalej. Teraz możemy poświętować, ale musimy już myśleć o kolejnych meczach, bo to nie koniec rozgrywek. Wiem, ze niektórzy się zastanawiali, jak sobie poradzimy bez Sama Deroo, ale my wiedzieliśmy, że sobie poradzimy. Rafał Szymura świetnie go zastąpił i uważam, że to on może być naszym czołowym zawodnikiem już niebawem”.

 

Benjamin Toniutti (ZAKSA): „Może właśnie te problemy przed turniejem sprawiły, że zagraliśmy we Wrocławiu tak dobrze. Pokazaliśmy, że nawet jak nie wszystko się dobrze układa, możemy sobie dać radę. To na pewno nas podbuduje przed dalszą częścią sezonu. Mamy puchar, ale liga trwa dalej i mamy tam też co zdobywać”.

 

Mateusz Bieniek (ZAKSA): „Na pewno szkoda tego trzeciego seta, którego przegraliśmy na własne życzenie. Przyznam szczerze, że trochę się zdenerwowałem, ale później wróciliśmy do naszej gry. Zdobyliśmy puchar i teraz chcemy zdobyć mistrzostwo. Uważam, że jeżeli będziemy nadal prezentowali taką grę, to możemy wrócić na mistrzowski tron. Nie będzie łatwo, bo forma innych drużyn będzie rosła, ale czuję, że my też będziemy jeszcze silniejsi”.

 

Grzegorz Kosok (Jastrzębski Węgiel): „ZAKSA grała równo przez cały mecz, a my tylko momentami prezentowaliśmy wysoki poziom. Dobrze zaczęliśmy spotkanie, ale później błędy sędziów sprawiły, że w naszą grę wkradła się nerwowość. Chyba niepotrzebnie się daliśmy w to wciągnąć i zaczęliśmy popełniać błędy, a jeżeli chce się wygrać z takim zespołem jak ZAKSA, trzeba grać równo całe spotkanie. Szkoda, bo po dobrym meczu w półfinale z ONICO Warszawa czuliśmy, że możemy pokonać także ZAKSĘ”.

 

WYNIKI PUCHARU POLSKI SIATKARZY

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie