LSK: Bezproblemowy triumf radomianek. Pogrom w trzecim secie

W zaległym meczu 13. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet nie było niespodzianki w rywalizacji E. Leclerc Radomka Radom - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Faworyzowane gospodynie wygrały bez straty seta i umocniły się w środkowej części tabeli.

Co ciekawe, w pierwszym starciu obu drużyn to siatkarki KSZO wygrały 3:1 i było to jedno z dwóch odniesionych zwycięstw przez ten zespół w tym sezonie. Ekipa z Ostrowca Świętokrzyskiego zamyka ligową stawkę, a przed tym meczem legitymowała się poza wspomnianymi dwoma porażkami, bilansem dwunastu porażek.

Radomianki też nie zachwycają dyspozycją, ale mimo wszystko ich postawa w tym sezonie jest znacznie lepsza. Gospodynie środowej rywalizacji miały przed tym spotkaniem sześć zwycięstw i dziesięć porażek. Przed kilkoma dniami klub z Radomia wygrał bez straty seta w Legionowie z Legionovią i dążył do realizacji tego samego scenariusza w konfrontacji z KSZO, które trzy dni temu analogicznie przegrały u siebie z Grot Budowlanymi Łódź.

Rywalizacja nie dostarczyła zbyt wielu emocji kibicom zgromadzonym w radomskiej hali. Każdy z setów miał jednostronny przebieg. Im bliżej końca meczu, tym dominacja gospodyń była coraz większa. Przyjezdne tylko w pierwszej partii przekroczyły barierę 20 punktów. Prawdziwym pogromem skończyła się trzecia partia, w której wynik zatrzymał się na rezultacie 25:11!

MVP spotkania została wybrana Natalia Skrzypkowska.

E. Leclerc Radomka Radom - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:21,25:18:25:11)