Przełom w poszukiwaniach! Znaleziono szczątki samolotu, którym leciał Sala

Piłka nożna
Przełom w poszukiwaniach! Znaleziono szczątki samolotu, którym leciał Sala
fot. PAP/EPA

Po długich poszukiwaniach wszystko wskazuje na to, że odnaleziono szczątki samolotu, którym podróżował z Francji do Walii Emiliano Sala. O tych doniesieniach poinformowała Brytyjska Agencja Badania Wypadków Lotniczych, która zajmowała się sprawą zaginięcia maszyny. Na pokładzie oprócz piłkarza był pilot.

Jak głosi oficjalny komunikat rządowej agencji, odnalazły się poduszki od siedzeń, które najprawdopodobniej pochodzą z zaginionego samolotu. - Po wstępnym badaniu możemy stwierdzić, że poduszki mogą pochodzić właśnie z samolotu, którym podróżował Sala - czytamy w oficjalnym komunikacie brytyjskiej Agencji Badania Wypadków Lotniczych (AAIB).

 

Jednosilnikowa maszyna z Salą na pokładzie, która w poniedziałek 21 stycznia wystartowała z Nantes i miała lecieć do Cardiff, zniknęła z ekranów radarów w pobliżu wyspy Guernsey na kanale La Manche. Dzień później policja poinformowała, że w wodzie znaleziono wiele unoszących się przedmiotów, ale nie ustalono, czy pochodziły one z tej konkretnej awionetki.

 

25 stycznia kapitan portu w Guernsey David Barker ogłosił zakończenie akcji. Jak tłumaczył, decyzja ta wynika z faktu, że szanse odnalezienia zaginionych żywych są znikome. Po trzech dniach wznowiono poszukiwania dzięki zainicjowanej przez rodzinę zbiórce pieniędzy, w której uczestniczyli również byli i obecni piłkarze, udało się zebrać ponad 300 tysięcy euro.

 

Najnowsze ustalenia Agencji Badania Wypadków Lotniczych nie pozostawiają już praktycznie żadnych nadziei na odnalezienie żywych uczestników lotu. - W oparciu o precyzyjną analizę toru lotu i ostatniej znanej pozycji na radarze, zidentyfikowaliśmy obszar poszukiwań w obrębie czterech mil kwadratowych. Zleciliśmy wykonanie badań specjalistycznej jednostce przeprowadzenie podwodnego przeglądu dna morskiego, aby zlokalizować wrak samolotu. Mamy dowody, takie jak zapisy lotów, personelu oraz dane radarowe - głosi brytyjska AAIB.

 

Sala to najdroższy piłkarz w historii Cardiff City. Walijczycy zapłacili FC Nantes za Argentyńczyka 17 mln euro. 

 

WYNIKI I TABELA PREMIER LEAGUE

 

WYNIKI I TABELA LIGUE 1

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze