Boniek zaskoczony pytaniem o... Piątka

Żużel

Osoba Krzysztofa Piątka wzbudza wielkie emocje od momentu przenosin do Serie A. Zainteresowanie napastnikiem reprezentacji Polski zwiększyło się po jego transferze z Genoa CFC do AC Milan. Nowy nabytek Rossonerich jest na ustach wszystkich. Jego temat pojawił się nawet podczas... żużlowej konferencji prasowej w Bydgoszczy, gdzie obecny był prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Tematem numer jeden podczas konferencji prasowej było ogłoszenie nowego dyrektora sportowego Polonii Bydgoszcz. Został nim Tomasz Gollob. Na spotkaniu obok legendy polskiego żużla pojawił się również prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Rodowity bydgoszczanin, prywatnie wielki fan speedwaya, zadeklarował pomoc klubowi, którego główną postacią został Gollob. Były piłkarz w rozmowie z dziennikarzami opowiadał o planach, w tym o powrocie drugoligowca do lat świetności i awansie do Ekstraligi.

 

Sama obecność Bońka wywołała wśród przybyłych niemałe poruszenie. Co można jednak powiedzieć o włoskim dziennikarzu, który przybył do Bydgoszczy? Na pewno to, że bardziej od żużla interesowała go... piłka nożna, a dokładnie jeden z jej największych bohaterów ostatnich dni, czyli Piątek. Kiedy reporter zadał pytanie, na sali wybuchła salwa śmiechu, a prezes PZPN skomentował to w swoim stylu.

 

- Trochę mnie pan w kłopot wpędził, bo nie będziemy tu rozmawiać o piłce. Z chęcią odpowiem na to pytanie, ale po konferencji - zaznaczył.

 

24 stycznia Piątek przeniósł się z Genoa CFC do AC Milan za 35 mln euro, stając się najdroższym polskim piłkarzem w historii. W nowych barwach strzelił już dwa gole przeciwko SSC Napoli (2:0) w Pucharze Włoch.

PN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze