Aldo odpowiada McGregorowi: Historia może potoczyć się inaczej...

Sporty walki
Aldo odpowiada McGregorowi: Historia może potoczyć się inaczej...
fot. Polsat Sport

Były dominator wagi piórkowej wrócił na dobre. Jose Aldo (28-4, 17 KO, 1 SUB) ma na koncie dwa zwycięstwa z rzędu, a w nocy z soboty na niedzielę efektownie znokautował Renato Moicano na gali w Fortalezie. Czy chciałby po raz drugi zmierzyć się z Conorem McGregorem (21-4, 18 KO, 1 SUB)?

Irlandczyk jest niezwykle aktywny w 2019 roku, przyzwyczajać fanów do licznych komentarzy po wydarzeniach organizowanych przez UFC. Dzięki mediom społecznościowym poznaliśmy jego optykę na potencjalne starcie z Donaldem Cerrone (byłby chętny), a kilka godzin dowiedzieliśmy się, że chętnie powalczyłby w Brazylii. W czerwcu zeszłego roku przyznał, iż miał ofertę występu na gali UFC 224, która odbyła się w Rio de Janeiro.

- Co za niesamowita atmosfera na UFC w Brazylii. Chciałbym wystąpić tam dla wszystkich pasjonatów z tego kraju. Bylem naprawdę blisko walki w Rio de Janeiro w tamtym roku. Może następnym razem - napisał po gali w Fortalezie.

 

Z kolei Aldo znalazł się na zakręcie po dwóch porażkach z Maksem Hollowayem. Zdołał jednak wrócić do wygrywania - najpierw znokautował Jeremy'ego Stephensa, a ostatnio to samo zrobił z Renato Carneiro. Największą zadrą w jego rekordzie jest jednak trzynastosekundowa porażka z McGregorem w grudniu 2015 roku. Przez długi czas walczył o rewanż, jednak Irlandczyk nie był do tego przekonany. Teraz ten temat mimo wszystko powrócił.

 

- Byłoby wspaniale! Nie wiem, czy jego walka w Rio de Janeiro była blisko sfinalizowania, ale to mnie nie obchodzi. Jeśli miałbym szansę w wyższej dywizji i nie musiałbym cierpieć przy ścinaniu wagi, to byłaby to kapitalna walka. W pierwszym starciu nie byłem w stanie pokazać mojej pracy. Trafił mnie świetnym ciosem, ale jeśli miałbym kolejną szansę, to myślę, że historia potoczyłaby się inaczej - powiedział Aldo.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie