LSK: KSZO bez szans w starciu z Legionovią

Siatkówka

Siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski przegrały 0:3 (12:25, 15:25, 20:25) z Legionovią Legionowo w meczu siedemnastej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. To piętnasta porażka "KSZOków" w tym sezonie.

Ekipa z Ostrowca borykała się z ogromnymi problemami organizacyjnymi. Kika siatkarek w trakcie trwania sezonu rozwiązało swoje kontrakty. Ostatnio do zespołu dołączyły zawodniczki, więc można było domyślać się, że kryzys w zespole został zażegnany. Początek premierowej partii jednak tego nie potwierdził.

 

Legionovia rozpoczęła od prowadzenia 5:0! Z piłki na piłkę przewaga ciągle się powiększała. Problemy z przyjęciem miała Koleta Łyszkiewicz. Brak dokładnego dogrania przełożył się na niższą skuteczność w ataku. Gospodynie starały się walczyć, lecz popełniały zatrważającą liczbę błędów. Przełożyło się to na wysoką porażkę w tym secie 12:25.

 

Nieco lepiej wyglądał początek drugiej partii. Przyjezdne odskoczyły na trzy punkty przy zagrywce Beaty Olenderek. To zmusiło szkoleniowca Ostrowca do przerwania serii. W grze jego podopiecznych bardzo widoczne były niedokładności praktycznie w każdym elemencie. Siatkarki z Legionowa potrafiły perfekcyjnie to wykorzystać, dzięki czemu wygrały pewnie 25:15.

 

W trzeciej odsłonie po raz pierwszy można było obserwować naprawdę wyrównaną walkę. Gospodynie, które stały pod ścianą zmotywowały się do walki. Nie potrafiły znaleźć jednak recepty na najskuteczniejszą zawodniczkę Legionovii Zuzannę Górecką. 19-letnia przyjmująca do kapitalnej gry na siatce dołożyła jeszcze punkty bezpośrednio z zagrywki. Zapracowała w ten sposób na nagrodę MVP spotkania.

 

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - DPD Legionovia Legionowo 0:3 (12:25, 15:25, 20:25)

 

KSZO: Koleta Łyszkiewicz, Emilia Oktaba, Svitlana Dorsman, Kinga Kasprzak, Justyna Wojtowicz, Olga Geyko, Zuzanna Kucińska (L) oraz Natalia Czapla, Anastasiia Trach

 

Legionovia: Beata Olenderek, Małgorzata Jasek, Krystyna Kicka, Zuzanna Górecka, Małgorzata Skorupa, Ewelina Polak, Adrianna Adamek (L) oraz Cassidy Pickrell, Agnieszka Adamek (L)

 

MVP: Zuzanna Górecka

 

WYNIKI I TABELA LSK

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze