Dreszczowiec w Ostrawie! Szalona radość Czechów po zwycięstwie nad Francją (WIDEO)

Francuscy siatkarze, którzy miesiąc temu w Tokio zostali mistrzami olimpijskimi, sensacyjnie odpadli w 1/8 finału mistrzostw Europy. Musieli w Ostrawie uznać wyższość Czechów. Ulegli 0:3, a czescy siatkarze sprawili największą niespodziankę tego turnieju. Trzecia partia była prawdziwym dreszczowcem, po 41 minutach walki Francja przegrała 32:34!

Wydawało się, że "Trójkolorowi" mogą mieć problemy z wejściem w rywalizację w czempionacie Starego Kontynentu ze względu na długi występ w stolicy Japonii i odniesiony tam sukces, ale przez fazę grupową przeszli w imponującym stylu. Na tym etapie zawodnicy prowadzeni przez słynnego brazylijskiego trenera Bernardo Rezende, który zastąpił na stanowisku po igrzyskach Laurenta Tillie, zanotowali komplet zwycięstw i w pięciu meczach łącznie stracili w Tallinie zaledwie jednego seta.

Szkoleniowiec Francuzów podczas ME miał w składzie tak cenionych graczy jak Benjamin Toniutti, Earvin N’Gapeth, Antoine Brizard, Nicolas Le Goff, Jenia Grebennikov i Yacine Louati. Jedynie atakujący Stephen Boyer uznał, że potrzebuje odpoczynku od rywalizacji i zameldował się już na przygotowania do sezonu klubowego w Jastrzębskim Węglu. Mimo jego nieobecności w kadrze, porażka złotych medalistów olimpijskich z Czechami jest bardzo dużą niespodzianką.

Czesi pewnie wygrali dwa pierwsze sety, a trzecia odsłona tego spotkania miała niezwykle dramatyczny przebieg. Trójkolorowi przy stanie 24:22 mieli piłkę setową, ale rywale doprowadzili do rywalizacji na przewagi. W niej to reprezentacja Czech miała kolejne piłki meczowe, ale Francuzi długo się bronili. W pewnym momencie, po autowym ataku Trójkolorowych, Czesi już cieszyli się ze zwycięstwa. Okazało się jednak, że dotknęli siatki i mecz toczył się dalej. Set trwał 41 minut, a w ostatniej akcji Adam Zajicek zablokował Earvina N’Gapetha. Po tej akcji nastąpił wybuch radości czeskich siatkarzy.

Szalona radość Czechów po zwycięstwie nad Francją:

Czesi, w których szeregach jest znany kibicom PlusLigi Jan Hadrava, awansując do ćwierćfinału ME powtórzyli wynik z 2017 roku. Wcześniej w "ósemce" byli 20 lat temu. O półfinał w środę zagrają z wicemistrzami Starego Kontynentu z 2019 roku Słoweńcami, którzy w 1/8 finału wygrali z Chorwatami 3:1.