W przerwie między rundami zespoły nie dokonały rewolucji kadrowych. Zimowe transfery były raczej uzupełnieniami zespołu, niż wielkimi wzmocnieniami. Zespół "Kolejorza" uzupełnił utalentowany Juliusz Letniowski z Bytovii Bytów oraz Timur Żamaletdinov z moskiewskiego CSKA. Podczas przerwy w rozgrywkach trenerzy głównie skupili się na taktyce i przygotowaniu fizycznym drużyn.

Warto zauważyć, że obydwie drużyny szlifowały swoją formę w Turcji. Styczniowy obóz przygotowawczy był pierwszą dłuższą okazją dla Nawałki, by wdrożyć do zespołu swoją myśl szkoleniową. Trener "Miedziowych" Ben van Dael również po raz pierwszy miał możliwość na poprawę gry swoich podopiecznych podczas zgrupowania. Lech w sparingach wypadł słabo — tylko jedno zwycięstwo w pięciu spotkaniach. Lepiej wypadli lubinianie, którzy dwukrotnie wygrali mecze towarzyskie. Niejednokrotnie jednak ekstraklasowa rzeczywistość pokazała, że forma podczas kontrolnych spotkań nie ma przełożenia na rozgrywki ligowe.

W zespole Lecha może zabraknąć Roberta Gumnego i Christiana Gytkjaera. Obaj piłkarze nie zagrali w ostatnim meczu sparingowym i trenowali indywidualnie przez ostatni tydzień. Do gry gotowy już jest Matus Putnocky, ale to Jasmin Buric jest wyborem trenera Nawałki na najbliższą rundę.