LSK: Zdecydowane zwycięstwo Chemika Police

Chemik Police pokonał BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:0 w meczu 18. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Mistrzynie Polski utrzymują pozycję lidera w tabeli ekstraklasy siatkarek.

Mistrzynie Polski odniosły kolejne zwycięstwo, choć w pierwszej partii musiały się trochę napracować. Bielszczanki grały odważnie i bez respektu dla policzanek. Prowadziły m.in. 19:14 i 20:17. W końcówce jednak straciły serię punktów, co wykorzystały gospodynie. W drugim secie BKS Profi Credit prowadził 4:1, ale niebawem był remis 8:8, a w połowie partii mistrzynie Polski i liderki LSK miały już wyraźną przewagę 16:11. Trzeciego seta Chemik pewnie wygrał.

MVP została Bianka Busa, która zdobyła 14 pkt, najwięcej ze wszystkich zawodniczek na boisku. Zanotowała ona 50% skuteczności w ataku. Skuteczne były również atakujące. Zarówno Sanjga Gamma jak i Martyna Łukasik kończyły swoje akcje ze skutecznością 60% lub wyższą.

Chemik Police – BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:0 (25:23, 25:18, 25:15)

Chemik: Bianka Busa, Iga Chojnacka, Sanja Gamma, Natalia Mędrzyk, Chiaka Ogbogu, Marlena Pleśnierowicz – Aleksandra Krzos (libero) oraz Agnieszka Bednarek, Martyna Grajber, Martyna Łukasik, Sladjana Mirkovic.