Finał Pucharu Włoch: Sir Safety Perugia - Cucine Lube Civitanova. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Siatkówka
Finał Pucharu Włoch: Sir Safety Perugia - Cucine Lube Civitanova. Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. Polsat Sport

Wilfredo Leon i jego Sir Safety Perugia powalczą w niedzielę o pierwsze trofeum w 2019 roku. W wielkim finale Pucharu Włoch zmierzą się z Cucine Lube Civitanova. Mecz zapowiada się jako galaktyczny bój. Oba zespoły są naszpikowane gwiazdami światowej siatkówki. Transmisja meczu od godz. 18:00 w Polsacie Sport Extra.

Perugia przeszła przez swój półfinałowy mecz jak burza. Zespół Wilfredo Leona nie pozostawił wątpliwości i pewnie rozprawił się z Azimut Leo Shoes Modena 3:0. W pierwszy i trzecim secie nie pozwalając rywalom wyjść nawet z "dwudziestki" (zwycięstwa do 18 i 17). Zacięta była tylko partia numer dwa wygrana przez Leona i spółkę 28:26. 
 
Dla reprezentanta Polski nie był to najlepszy mecz w sezonie, wręcz najsłabszy - przynajmniej jeśli chodzi o statystyki. Zdobył "tylko" 10 pkt, atakował z 37% skutecznością. Dołożył do tego trzy asy. 
 
W barwach Modeny wystąpił Bartosz Bednorz, który wcześniej pomógł swojemu zespołowi awansować do tej fazy rozgrywek. Dla niego również nie był to wybitny mecz. Dziewięć punktów w ataku, 37% skuteczności, zero punktów na zagrywce i bardzo przeciętne przyjęcie. Tym razem Bednorz nie był w stanie pociągnąć swojej ekipy, w której nie wyróżnił się nikt, łącznie z największą gwiazdą Modeny - Ivanem Zaystevem. 
 
Dużo więcej emocji było w drugim z półfinałów, gdzie po pięciosetowej batalii Cucine Lube Civitanova okazała się lepsza od Itasu Trentino. Bohaterem meczu został Kubańczyk Robertlandy Simon. Jego imponująca seria zagrywek pozwoliła Lube odskoczyć na kilka punktów i zakończyć spotkanie po swojej myśli. Kropkę nad 'i' skutecznym atakiem postawił drugi z kubańskich siatkarzy w barwach Lube, grający również dla reprezentacji Brazylii Yoandy Leal. 
 
Finał turnieju rozgrywanego w Unipol Arenie w Casalecchio di Reno rozpocznie się o godz. 18. W tym sezonie Perugia i Lube zmierzyły się dwukrotnie w rozgrywkach Serie A 1. W pierwszej rundzie Leon i spółka dosłownie zdemolowali Lube, wygrywając na wyjeździe 3:0. W rewnżu w Perugii walki było trochę więcej, ale znów górą byli siatkarze Sir Safety - tym razem 3:1. 
 
Warto dodać, że mecz finałowy będzie starciem dwóch trenerów znanych z PlusLigi. Perugię prowadzi Lorenzo Bernardi, który w latach 2010-2014 pracował z siatkarzami Jastrzębskiego Węgla. Lube w grudniu przejął Ferdinando De Giorgi - były trener ZAKS-y i reprezentacji, a przed wyjazdem do Włoch Jastrzębskiego Węgla. 
 
 
Transmisja finału Pucharu Włoch Sir Safety Conad Perugia - Cucine Lube Civitanova od godz. 18:00 w Polsacie Sport Extra.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie