Bożydar Iwanow: Cóż można powiedzieć, świetny, piękny mecz. Tylko wynik Wam nie pasuje.


Matthijs de Ligt: To bardzo zły wynik. Szkoda, zasłużyliśmy na więcej, ale to oni wygrali. Trudno to zaakceptować, ale cóż, taki jest futbol.

 

Chyba tylko w meczu przeciwko Barcelonie Real zmagał się z takim pressingiem. To był Wasz podstawowy pomysł na to spotkanie? Tak chcieliście grać od początku?


To był nasz mecz, rzeczywiście graliśmy wysokim pressingiem. Chcieliśmy jak najszybciej odzyskać piłkę, a w tym akurat jesteśmy całkiem nieźli. Real miał spore problemy, to było bardzo wyraźnie widać.

 

Każdy powtarzał, że motywacja będzie inna niż ta na mecze z Almelo, Venlo czy chociażby z Feyenoordem. Była?

 

To Liga Mistrzów! Ale dobry zespół powinien być odpowiednio zmotywowany na każde spotkanie. W sobotę w meczu z Almelo trochę motywacji brakowało, dzisiaj absolutnie nie. To dowodzi, że jesteśmy dobrym zespołem.

 

Macie jakieś szanse w rewanżu? Jak to oceniasz?

 

Oczywiście jest jeszcze drugi mecz. Nie jesteśmy w najlepszej sytuacji, ale nie tracimy nadziei. Chcemy grać w ćwierćfinale. Zobaczymy.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.