Herb Manchesteru United ocenzurowany w irańskiej telewizji

Piłka nożna

Wydawcy irańskiej telewizji transmitującej wtorkowy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów postanowili ocenzurować herb Manchesteru United. Wszystko ze względu na postać diabła, który widnieje w samym środku jego obowiązującej wersji z 1998 roku.

Piłkarze Manchesteru United od lat nazywani są "Czerwonymi Diabłami". W 1998 roku przydomek znalazł odzwierciedlenie w herbie, w którego centralnej części umieszczono diabła z trójzębem. Symbol ten nie spodobał się przedstawicielom irańskiej telewizji, którzy postanowili go ocenzurować.

 

 

Zamiast tego użyli wersji herbu z 1970 roku, która wzorowana była na herbie miejskim.

 

Podobny problem napotkała w ostatnim sezonie AS Roma, na której herbie widoczna jest scena karmienia przez Wilczycę kapitolińską mitologicznych założycieli Rzymu Remusa i Romulusa. Spostrzegawczy kibice zauważyli, że telewizja BBC News postanowiła wówczas ocenzurować piersi zwierzęcia.

 

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze