Liga Mistrzów: Świetny mecz w Amsterdamie! Real Madryt niczym wytrawny pięściarz

Synonimem słowa futbol powinna być ironia. Zgodziliby się z tym stwierdzeniem wszyscy ci, którzy obejrzeli spotkanie 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Ajaksem Amsterdam i Realem Madryt. Mimo świetnej postawy gospodarzy, to przeciętnie grający rywale zapewnili sobie triumf 2:1.

Gdyby ktoś zapadł w zimowy sen w 1995 roku, a więc wtedy gdy Ajax po raz ostatni sięgał po Puchar Europy, i obudził się dopiero teraz, to pomyślałby, że drużyna z Amsterdamu nadal należy do ścisłej europejskiej czołówki. Tak kapitalnie bowiem zaprezentowali się zawodnicy z Holandii w rywalizacji z Realem Madryt, który niczym stary wyjadacz, zadawał ciosy w kluczowych momentach.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem można było spodziewać się wielkiego show. Piłkarzy obu zespołów przywitał swoim skrzypcowym występem Andre Rieu, co dodało jedynie kolorytu całej otoczce, która towarzyszyła tej konfrontacji.

Od pierwszych minut Ajax zagrał bez kompleksów i stwarzał groźne sytuacje. Aktywni byli Dusan Tadić, Hakim Ziyech oraz Lasse Schone. Wydawało się, że Real z akcji na akcję, niczym potężna lokomotywa, rozpędzi się. Pojedyncze zrywy Garetha Bale'a oraz jedna efektowna akcja Viniciusa, którego strzał z dystansu obronił efektowną paradą Andre Onana - to wszystko na co było stać Królewskich w pierwszych trzech kwadransach.

Okazji dla Ajaksu było mnóstwo. W słupek trafił Tadić. Pojedynek sam na sam z Thibaut Courtois przegrał Ziyech. W 37. minucie Arena w Amsterdamie eksplodowała, bowiem do siatki z kilku metrów, głową trafił Nicolas Tagliafico. Radość lewego obrońcy gospodarzy nie trwała jednak zbyt długo, ponieważ sędzia Damir Skomina postanowił skorzystać z weryfikacji VAR. Tutaj warto dodać, że odpowiedzialny za ten system był w tym meczu Szymon Marciniak. Arbiter ze Słowenii po obejrzeniu powtórek dopatrzył się spalonego i ku niezadowoleniu miejscowych, anulował trafienie.

To mocno rozwścieczyło Ajax, który nadal atakował, ale do przerwy musiał zadowolić się bezbramkowym rezultatem.

Ambicja Realu nie pozwalała im biernie przyglądać się poczynaniom Ajaksu, toteż w drugiej połowie, w jej pierwszych minutach przyjezdni nieco przejęli inicjatywę. Wreszcie przypomniał o swoim istnieniu kompletnie niewidoczny Karim Benzema, ale jego strzał przy krótkim słupku obronił Onana. Odpowiedź rywali była natychmiastowa. W pole karne wpadł David Neres, ale nie potrafił pokonać Courtois.

Po godzinie gry kibice na Amsterdam Arena doczekali się gola, ale trafienie zanotował Benzema, któremu piłkę w polu karnym wyłożył Vinicius. Doświadczony francuski napastnik nie dał żadnych szans Onanie.

Wiele drużyn mogłoby się podłamać takim scenariuszem, ale nie Ajax, który konsekwentnie atakował. Ambicja została nagrodzona na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry. Asystą popisał się Neres, który zagrał w pole karne do Ziyecha, a ten płaskim strzałem pokonał Courtois.

I gdy wydawało się, że gospodarze postarają się pójść za ciosem, Real udowodnił swoją klasę, będąc w nie najlepszej dyspozycji, ale będąc skutecznym do bólu. W 87. minucie świetne zagranie w pole karne Daniela Carvajala wykorzystał Marco Asensio, który ponownie dał prowadzenie obrońcom tytułu.

Holendrom zabrakło już czasu na kolejną bramkę, chociaż świetną okazję zmarnował Kasper Dolberg, i musieli zadowolić się jedynie stylem jaki zaprezentowali, bowiem wynik zdecydowanie premiuje gości do awansu do kolejnej rundy.

Ajax Amsterdam - Real Madryt 1:2 (0:0)

Bramki: Ziyech 75 - Benzema 60, Asensio 87

Ajax Amsterdam: Andre Onana – Noussair Mazraoui, Matthijs de Ligt, Daley Blind, Nicolas Tagliafico – Frenkie de Jong, Donny van de Beek, Lasse Schoene (73. Kasper Dolberg) – Hakim Ziyech, Dusan Tadić, David Neres

Real Madryt: Thibaut Courtois – Dani Carvajal, Nacho, Sergio Ramos, Sergio Reguilon – Toni Kroos, Casemiro, Luka Modrić – Gareth Bale (61. Lucas Vazquez), Karim Benzema (73. Marco Asensio), Vinicius Junior (81. Mariano Diaz)

Żółte kartki: Ziyech - Reguilon, Vazquez, Ramos

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

Relacja zakończona

Koniec tego pięknego meczu! Ajax, mimo świetnej postawy, przegrywa z Realem Madryt 1:2. Dziękujemy za śledzenie relacji.

Dolberg mógł doprowadzić do remisu! W ostatniej akcji tego spotkania rezerwowy Ajaksu wpadł w pole karne, ale praktycznie podał piłkę do Courtois.

Sędzia dolicza trzy minuty.

Żółta kartka dla Ramosa, który nie zagra w rewanżu.

Goool!!! Znowu Real! Autorem bramki Asensio! Kapitalnie dośrodkowanie w pole karne Carvajala, a akcję zamknął rezerwowy przyjezdnych.

A tutaj prezentujemy wyrównanie Ajaksu.

Ajax Amsterdam - Real Madryt 1:1. Gol Ziyecha

▶️ Obejrzyj wideo na naszej stronie...

A tymczasem Tottenham prowadzi już z Borussią Dortmund aż 3:0!

Żółta kartka dla Lucasa Vazqueza.

Zmiana w zespole Realu. Diaz za Viniciusa.

Kiks Onany, który chciał wybić w piłkę, ale w nią... nie trafił. Na jego szczęście nie był ustawiony w świetle bramki. Rzut rożny dla Realu.

Ostatni kwadrans zapowiada się ekscytująco!

Goool!!! Mamy wyrównanie! Zasłużone trafienie Ajaksu. Asysta Neresa, który zagrał w pole karne do Ziyecha, a ten płaskim strzałem pokonuje Courtois.

To mogło być wejście smoka Dolberga! Dostał prostopadłe zagranie w pole karne, ale oddał tak samo mocny, co niecelny strzał...

Zmiana także w ekipie Realu. Marco Asensio zastępuje Benzeme.

Oczekiwana zmiana w ekipie gospodarzy. Dolberg za Lasse Schone.

Tak padła bramka dla Realu autorstwa Benzemy.

Ajax Amsterdam - Real Madryt 0:1. Gol Benzemy

Strzał Ziyecha z rzutu wolnego, z ok. 27 metrów. Prosto w ręce Courtois.

Żółta kartka dla Reguilona za faul.

Szykuje się pierwsza zmiana w Ajaksie. Do wejścia na murawę przygotowany jest Kasper Dolberg.

Rzut wolny dla Ajaksu. Dośrodkowanie w pole karne, ale wybijają piłkę Królewscy.

Po 68. minutach Tottenham prowadzi z Borussią Dortmund 1:0. Bramkę w 47. minucie zdobył Son.

Mamy zmianę. Plac gry opuszcza Bale, a w jego miejsce Lucas Vazquez.

Goool!!! Futbol kolejny raz udowadnia, że lubi żartować ze wszystkiego i z każdego! Dominacja Ajaksu, ale to Real strzela gola. Świetna akcja Viniciusa, który wyłożył piłkę na tacy Benzemie, a ten pewnym strzałem daje prowadzenie gościom!

Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Ukarany za faul Ziyech, który nie zagra w rewanżu.

Odpowiedź Ajaksu! Neres znalazł się praktycznie sam na sam z Courtois, wpadł w pole karne, ale jego strzał obronił Belg.

Wreszcie dał znać o sobie Benzema. Jego strzał przy krótkim słupku broni Onana.

Na początku drugiej połowy częściej przy piłce Real.

Prezentujemy jeszcze największą kontrowersję pierwszej połowy.

VAR w akcji! Czy gol Tagliafico powinien być uznany?

Zaczynamy!

Piłkarze wracają już na murawę. Za chwilę początek drugiej połowy.

Trwa przerwa w spotkaniu Ajax - Real. Zobaczmy jakie show stworzyli gospodarze przed pierwszym gwizdkiem.

Efektowny występ Andre Rieu przed meczem Ajax - Real

Bez bramek także w starciu Tottenhamu z Borussią Dortmund.

Koniec pierwszej połowy! Świetne widowisko, ale bez bramek, mimo że Ajax raz trafił do siatki. Po weryfikacji VAR gol został jednak anulowany. Spore gwizdy na trybunach w Amsterdamie, oczywiście pod adresem sędziów.

Mocno bita piłka w światło bramki, ale piąstkuje futbolówkę Courtois.

Rzut wolny w bocznym sektorze boiska, tuż przed linią pola karnego Realu. To ostatnia szansa dla Ajaksu, aby mimo wszystko zejść do szatni z prowadzeniem.

Arbiter ze Słowenii doliczył dwie minuty do pierwszej połowy.

Indywidualna akcja Tadicia, który wpadł w pole karne, minął balansem ciała dwóch rywali, ale zabrakło już czasu na wykończenie. Ajax jest wyraźnie podrażniony.

NIE MA GOLA! Sędzia Skomina po obejrzeniu powtórki dopatrzył się spalonego! A więc wciąż 0:0.

Przypomnijmy, że sędzią VAR jest Szymon Marciniak.

Mamy jeszcze wideoweryfikację VAR!

Goool!!! Ta bramka wisiała w powietrzu! Dośrodkowanie z rzutu rożnego. Strzał Tadicia i błąd Courtois, który niepewni odbił piłkę przed siebie. Dopadł do niej Tagliafico, który uderzeniem głową umieścił futbolówkę w siatce!

Mocny strzał z woleja Blinda, ale jego uderzenie zblokowane. Rzut rożny.

FAN-TA-STY-CZNA okazja dla Ziyecha, która stanął oko w oko z Courtois na jedenastym metrze. Przegrał jednak ten pojedynek.

Kocioł w polu karnym Realu. Kilka zagrań, górne piłki, ale w tym wszystkim zabrakło strzału. Kibice Ajaksu mogą być jednak zadowoleni z postawy swojego zespołu.

Kąśliwy strzał po tzw. koźle Garetha Bale'a i niepewna, ale jednak skuteczna interwencja Onany.

Pół godziny gry za nami i wciąż bez bramek. Gol jednak wisi w powietrzu. Pytanie dla kogo?

Neres upada w polu karnym Realu, ale sędzia Damir Skomina pozostał niewzruszony.

Słupek! Dusan Tadić wbiegł z piłką w pole karne, ale jego strzał minimalnie niecelny!

Kombinacyjna akcja Ajaksu, ale niedokładne podanie Ziyecha.

Dośrodkowanie Carvajala, ale zbyt wysokie. Piłkę wyłapuje Onana.

Pierwsze minuty dla Ajaksu, ale powoli Real przejmuje inicjatywę.

Kwadrans gry za nami. Kibicom może podobać się szybkie tempo tego spotkania.

Dośrodkowanie Kroosa na głowę Bale'a, ale prosto w ręce Onany.

Kapitalna akcja Viniciusa, ale jeszcze lepsza interwencja Onany, który wyciągnął się jak struna. Rzut rożny dla Realu.

Schone w mur.

Rzut wolny dla gospodarzy. Około 20 metrów do bramki Courtois.

Świetna szansa dla Ajaksu! W pole karne wpadł Noussair Mazraoui, ale jego płaski strzał minimalnie powędrował obok dalszego słupka.

Szybkie tempo tego meczu! Przed chwilą kolejna próba Ziyecha.

Świetny wślizg Casemiro przed swoim polem karnym. W ten sposób uruchomił kontrę. Modrić zagrał do Bale'a, a jego strzał z narożnika pola karnego powędrował prosto w dobrze ustawionego Onany.

Faul Bale'a na połowie boiska.

Ziyech z dystansu, ale niecelnie.

Ajax próbuje grać odważnie od pierwszych minut.

Zaczynamy!

Przed meczem minuta ciszy ze względu na śmierć Emiliano Sali w katastrofie lotniczej.

Czas na hymn Ligi Mistrzów.

Już tylko minuty dzielą nas od pierwszego gwizdka.

Już coraz mniej czasu do rozpoczęcia tego meczu!

Przypomnijmy, że we wczorajszych konfrontacjach Manchester United przegrał z Paris Saint Germain 0:2, natomiast AS Roma wygrała z FC Porto 2:1. Dzisiaj oprócz starcia w Amsterdamie, Tottenham zmierzy się z Borussią Dortmund.

A tak wygląda zestawienie Realu.

Podstawowy skład Ajaksu na to spotkanie.

Jak prezentowała się forma obu ekip w ostatnich tygodniach?

Liga Mistrzów: Ajax Amsterdam - Real Madryt. Porównanie formy w ostatnich tygodniach

W ramach dwumeczu 1/8 finału Ligi Mistrzów naprzeciw siebie staną Ajax Amsterdam oraz Real Madryt. Czy młody i perspektywiczny skład Holendrów zdoła wyrzucić za burtę ekipę, która triumfowała w ostatnich trzech edycjach najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywek na świecie? Zobaczcie, jak radziły sobie oba zespoły w okresie między fazą grupową a pucharową!

Zdaniem naszego komentatora, Bożydara Iwanowa, Ajax nie ma większych szans wyeliminowanie Królewskich.

Iwanow: (Przed)ostatni taniec Ajaksu. Między nadzieją a strachem!

Wiara w amsterdamskim narodzie nie jest wielka. Mało kto tu przypuszcza, by piłkarze Ajaksu Amsterdam byli w stanie przeciwstawić się Realowi Madryt. Jeszcze w grudniu, tuż po losowaniu nastroje były zupełnie inne. Nieco podupadły w ostatnich latach holenderski gigant podnosił się z kolan, z łatwością wyszedł z grupy Ligi Mistrzów i narobił sporo problemów Bayernowi Monachium.

Obe zespoły do tej pory mierzyły się ze sobą w fazach grupowych tych rozgrywek. Teraz przyjdzie czas na starcie w fazie pucharowej.

Witamy w relacji meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Ajaksem Amsterdam i Realem Madryt. Początek rywalizacji o godz. 21:00.