MB Boxing Night: Balski nie wystąpi na gali "Ostatni Taniec"

Sporty walki

Adam Balski (13-0, 8 KO) miał być jednym z bohaterów gali MB Boxing Night: "Ostatni Taniec". Ostatecznie niepokonanego pięściarza zabraknie w rozpisce wydarzenia, które odbędzie się 6 kwietnia w katowickim Spodku. - Musimy mieć pewność, że to będzie 100 % formy Adama. Takiej pewności w tym momencie nie mamy. Nie będziemy ryzykować - mówi organizator Mateusz Borek w rozmowie z Polsatsport.pl.

Balski po raz ostatni w ringu zameldował się podczas grudniowej gali MB Boxing Night: "Wojna Domowa". Na pełnym dystansie okazał się lepszy od Siergieja Radczenki. Po krótkiej rekonwalescencji pięściarz z Kalisza przeszedł operację lewego łokcia pod okiem Marcina Redmana. Prognozy lekarskie wskazywały, że jego występ na kwietniowym wydarzeniu będzie możliwy. Odpowiednia rehabilitacja miała być kluczem do walki na gali "Ostatni Taniec".

 

- Jestem w kontakcie z doktorem Jackiem Jaroszewskim, który układał plan rehabilitacyjny Adama. Na tym etapie powinno wyglądać to zupełnie inaczej. Adam powinien mieć pełny wyprost ręki, a do tego stanu jeszcze trochę brakuje. Nie możemy podejmować ryzyka i na ostatniej prostej przekazać kibicom informację, że Adama w karcie zabraknie. Musimy mieć 100 % pewność, że będzie w optymalnej dyspozycji, a takiej obecny stan nam nie daje. Adamowi życzymy powrotu do zdrowia - mówi Mateusz Borek.

 

- Jestem jeszcze wyłączony z treningów pięściarskich. Nie zdążę się w pełni przygotować. Muszę się ponaprawiać i przejść odpowiednio okres rehabilitacyjny - potwierdza słowa organizatora Adam Balski.

 

Karta walki gali MB Boxing Night systematycznie wypełnia się kolejnymi nazwiskami. W katowickim Spodku swoje umiejętności zaprezentują m.in. Robert Parzęczewski (22-1, 15 KO), Damian Jonak (41-0-1, 21 KO), Mariusz Wach (33-4, 17 KO), a w walce o mistrzostwo Polski zmierzą się Damian Wrzesiński (16-1-2, 5 KO) oraz Kamil Młodziński (11-2-4, 6 KO). Na czwartek grupa MB Promotions zaplanowała odkrycie nazwisk kolejnych bohaterów.

 

W załączonym materiale wideo skrót ostatniej walki Balskiego.

 

Aktualna karta walk MB Boxing Night: "Ostatni Taniec":

Robert Parzęczewski (22-1, 15 KO) vs TBA
Damian Jonak (41-0-1, 21 KO) vs Andrew Robinson (21-4-1, 6 KO)
Mariusz Wach (33-4, 17 KO) vs TBA
Damian Wrzesiński (16-1-2, 5 KO) vs Kamil Młodziński (11-2-4, 6 KO)

 

Bilety od 29 zł dostępne na ebilet.pl!

Maciej Turski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie