Heynen odwiedził PZPS. Kogo obserwuje trener kadry?

Siatkówka

W piątek trener reprezentacji Polski Vital Heynen odwiedził siedzibę Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Szkoleniowiec mistrzów świata spotkał się z Pionem Sportu i Szkolenia, z którym omówił najważniejsze kwestie dotyczące zbliżającego się sezonu reprezentacyjnego.

Spotkanie Vitala Heynena z Pionem Sportu i Szkolenia miało charakter typowo roboczy. Belg w swoim bardzo napiętym harmonogramie znalazł czas na rozmowy, gdyż jak pokreślił, żadne technologie nie zastąpią spotkania twarzą w twarz i skonfrontowania opinii oraz oczekiwań obydwu stron.
 
W trakcie rozmów omówione zostały kwestie potencjalnych zawodników, których trener bacznie obserwuje podczas zmagań ligowych, a także plany szkoleniowca dotyczące terminów i miejsc przygotowań kadry do startu w turniejach Ligi Narodów, turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 oraz mistrzostw Europy 2019. Dodatkowo poruszone zostały kwestie techniczne sztabu szkoleniowego, logistyki i wielu innych aspektów potrzebnych reprezentacji seniorów do kompleksowej pracy.
 
- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się zorganizować spotkanie o charakterze roboczym. Takie rozmowy są potrzebne i bardzo wartościowe, ponieważ pozwalają nam szczegółowo omówić wiele spraw ważnych dla naszej reprezentacji. Dzięki temu możemy zapobiegać ewentualnym niedociągnięciom, na które nie możemy sobie pozwolić podczas napiętego sezonu kadrowego – powiedział Włodzimierz Sadalski, dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia.
 
– Umówiliśmy się z trenerem, że zintensyfikujemy prace przygotowawcze do sezonu. Na pewno będziemy często kontaktować się ze sobą zdalnie, ale w miarę możliwości chcemy także jak najczęściej spotykać się ze sobą twarzą w twarz – zakończył.
 
W załączonym materiale wideo rozmowa z Jerzym Mielewskim podsumowująca rok współpracy naszej reprezentacji z Vitalem Heynenem.
ch, pzps.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze