Włoskie media: Zieliński był najlepszy na boisku

FC Zurich przegrał z SSC Napoli 1:3 (0:2) w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy. Ogromny wkład w to zwycięstwo mieli reprezentanci Polski. Arkadiusz Milik asystował przy pierwszym golu, a wygraną przypieczętował Piotr Zieliński, który zdobył bramkę w 77. minucie meczu. Włoskie media doceniły postawę Polaków, a Zielińskiego uznały najlepszym piłkarzem spotkania.

Jako pierwszy z naszych rodaków w czwartek błysnął Milik. W polu karnym rywala zachował się jak słynny przed laty "Sęp", czyli hiszpański napastnik Emilio Butragueno. W 12. minucie Polak wyczuł, że bramkarz gospodarzy popełni błąd, w ekspresowym tempie ruszył w stronę Yanicka Brechera, odebrał mu źle przyjętą piłkę i podał ją do Insigne. Napoli objęło prowadzenie. Dziewięć minut później na 2:0 podwyższył Jose Callejon, a w 77. minucie gola strzelił Zieliński. To było przypieczętowanie zwycięstwa i ukoronowanie doskonałej gry polskiego rozgrywającego.

- Znakomity wynik dla Napoli. Zieliński najlepszym zawodnikiem na boisku. Napoli osiągnęło maksymalny wynik przy minimalnym nakładzie sił - pisze portal tuttonapoli.net.

Dziennikarze "Sky Italia" już widzą drużynę Carlo Ancelottiego w finale Ligi Europy, a pisząc o zwycięstwie nad FC Zurich, podkreślają rolę, jaką odegrali w nim Milik i Zieliński. W wygranie Ligi Europy wierzy też "Repubblica", której felietoniści twierdzą, że to może być jedyny w tym sezonie sukces Napoli.

Za najlepszego piłkarza meczu Zielińskiego uznali też dziennikarze portalu Calciomercato.com. Przyznali mu najwyższą notę - 7,5. polak miał wczoraj więcej niż w ostatnich spotkaniach obowiązków defensywnych. "Tym bardziej należy mu się uznanie, rozegrał dobry mecz w trudnej do odczytania roli" - napisano. Ten sam portal dał Milikowi ocenę - 5,5.

"Napolicalciolive" nagrodziło Zielińskiego notą 7, która również była najwyższa w drużynie. Drugi z Polaków otrzymał ocenę 6. W przypadku Milika zwrócono uwagę na to, że miał kilka okazji, ale żadnej nie potrafił wykorzystać. Takie same oceny Polacy dostali od serwisu "tuttomercatoweb.com".

- Piłkarz kompletny, był wszędzie i zaprezentował europejski poziom - oceniają postawę Zielińskiego felietoniści serwisu "Sport Mediaset". Oni także przyznali mu notę 7,5 w dziesięciostopniowej skali. Tak samo jego grę oceniono w portalach goal.com i Calcio Mercato. Dziennikarze tego pierwszego napisali: - Na lewym skrzydle demolował rywali fizycznie i technicznego. Do tego zdobył piękną bramkę, zabawiając się z obrońcami.

"La Gazzetta dello Sport" i włoski "Eurosportu" również uznały, że Zieliński był najlepszym zawodnikiem Napoli. Ocenę występu Milika zaniżył fakt, że polski napastnik nie strzelił gola, znów zarzucono mu nieskuteczność.

W mediach spoza Włoch także pisano o postawie Polaków w czwartkowym meczu Ligi Europy. Prestiżowy serwis "whoscored.com" przyznał Zielińskiemu notę  8,1, co dało mu drugie miejsce wśród najlepszych piłkarzy spotkania. Na pierwszym umieścili Callejona z notą 8,6, na trzecim znalazł się Milik z oceną 7,8.

Rewanż odbędzie się 21 lutego w Neapolu.

TERMINARZ I WYNIKI LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.